Bill Gates ve Steve Ballmer'in Arası Neden Bozuk?

Bill Gates ve Steve Ballmer'ın yıllara dayanan dostluğunun, bir süredir sallantıda olduğu ortaya çıktı. Nedeni ise aslında oldukça basit...

  • Ali Ruhi Öztürk
Bill Gates ve Steve Ballmer'in arası neden bozuk?

Arkadaşlık ilişkileri her zaman karışık ve zor olmuştur. Ama eğer bu ilişki milyar dolarlık işlerin etrafında dönüyorsa işler iyice karışacaktır. Merak ediyorsanız, bunu eski arkadaşlar Steve Ballmer ve Bill Gates'e sorun. İki sıkı dostun arasının bir süredir bozuk olduğu, Ballmer'ın son röportajında ortaya çıktı.

Bloomberg TV ile yaptığı röportajda Ballmer, Microsoft'un kurucusuyla arasındaki üniversiteden şimdiye dek süren arkadaşlık ilişkisinin nasıl ve neden bozulduğunu anlattı. Bu küskünlüğün sebebi neydi? Tabii ki akıllı telefonlar: "Donanım işinde bulunmanın ne kadar önemli olduğu ile ilgili bir anlaşmazlık yaşadık. Ben Surface için baskı uyguluyordum. Ekip bu cihaza destek konusunda biraz çekingen davranıyordu. Ardından akıllı telefonlar konusunda ne yapılması gerektiğine karar verirken işler kızıştı."

14 sene boyunca Microsoft'ta yöneticilik yapan Ballmer, şirketin stratejik hedefleriyle ilgili fikir ayrılıkları olduğunu söylüyor. Ekim ayında, şu an şirketin 1 numarası olan Satya Nadella "mobil piyasasını kaçırdık... bundan hiç şüphe yok" demişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Steve Ballmer ı dinleselerdi Windows mobile buralarda olmazdı. Belki ios u bile geçebilirdi. Uygulama üreticileri ve büyük telefon üreticileri Windows Phone a en iyi desteği verdiler. Fakat bunu Microsoft değerlendirmedi uygulama geliştiricilerini teşvik yerine ayağına gelmesini bekledi. Yoksa Windows mobile (Windows ce) android ve ios dan daha eskiden beri var. Treni falan kaçırmadı satya nadella nın beceriksizliği bu. Nokia yı bile batırmayı başardı ya bravo satya nadella. Şu adamı alsınlar...

@Arda Barış ÖZELMAS Mobil Uygulama geliştireceklerden para isterse microsoft, işte böyle dibi bulur.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play