Bill Gates ve Steve Jobs hakkında...

Bu haberi okuduğunuzda, Bill Gates ve Steve Jobs hakkındaki tüm düşünceleriniz tepetaklak olabilir!

Bill Gates ve Steve Jobs hakkında...

Bill Gates çok alçakgönüllü biri. Lükslerini sıralaması istendiğinde DVDlerini, kitaplarını ve atıştırdığı büfeleri sıralıyor. Karısıyla beraber kurdukları Bill and Melinda Gates Foundation vakfı aracılığıyla servetini yardıma ihtiyacı olan insanlara dağıtıyor. "İnsanlar yardım etmeyi soyut ve binlerce kilometre uzakta olan bir şey sanıyorlar. Ben oralara gittim ve gördüm. Verdiğim her kuruşun ihtiyacı olan insanlara ulaştığından emin olmak isterim, bu sayede işe yarıyor diyebilirim" diyor Gates ve ekliyor "Eğer paramı hayır işlerine dağıtmasaydım, şu anda gezegen üzerindeki herkesten daha çok param olurdu. Servetimin yüzde 99'unu hayır işlerine harcayacağım."

Gates'in yardımları meyvesini de veriyor, yardımlar sayesinde bu sene Hindistan'da hiç kimse çocuk felcine yakalanmadı. Geçtiğimiz günlerde Davos'a gitmeden önce yaptığı açıklamada AIDS, malaria ve tüberküloz ile savaş için 750 milyon dolarlık bir paket yaptığını söyledi.

Seattle'da gençlik zamanlarında, okulun antika bilgisayarında ders çizelgelerini düzenliyordu. Harvard'ı yarıda bıraktığında multi-milyar dolarlık bir şirketin kurucusuydu ve Microsoft ile haritası çizilmemiş tekno-dünyanın öncüsü oldu.

Peki Bill Gates'in Steve Jobs hakkında neler düşündüğünü biliyor musunuz? Okumaya devam edin...

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Çok dramatik olmuş bu haber... :(

güzel bir makale olmuş..

Bill, büyük adamsın. Bizim ülkemizdeki sonradan görme magandaları gördükçe asilliğin para ile ilgisinin olmadığını anladım.

en alçak gönüllü olan Steve Wozniak

ADAMSIN BİLL GATES

hindistan felci durdurmak isteseydi kendileri de yapabilirdi ama bunun yerine silaha bombaya para harcıyorlar tıpkı türkiye gibi onlarında geleceğini pek parlak görmüyorum

Ben şahsen her ikisine de saygı duyuyorum. ikisininde yeri ayrı teknolojide.

Bill amca :D

tabi ki büyük üstad Steve Jobs... ilkler her daim sonsuza dek yaşar....

Bill adamımsın reis. Steve Jobs da adamım.

Mac satışları yerde gezerken, microsoft tekel davaları yüzünden apple batmasın diye sürekli para yardımı yapıp dururdu. Bill Gates dünyanın en zengini ünvanı aldığı zamanlarda, Bir gün öleceksin, bu kadar para niye? diye eleştirip, hayır işlerini tavsiye edip, bill gates , paragöz durumuna düşürüyordu Steve Jobs. Ama Allah'ın sopası yok. İkisi de istediklerinin, söylediklerinin tam tersine düştüler. Jobs, ipod, iphone, ipad derken microsoftu solladı ama dediğinin aksine ölüm bill gates den önce jobs a geldi. Ve tabiki parayı bulsada dediğinin tersine bulduğunu hayır işlerine harcamadı. ayrıca apple nire, hayır işleri nire !! Sonrasında ise Açık Kaynak dünyasına kanser gözüyle bakan, açık kaynakla mücadele için korsanın desteklenmesi gerektiğini söyleyen Bill gates microsoftu, malı mülkü bırakıp hayır işlerine girişti. Utanması olmasa açık kaynağı bile destekleyecek ama dediğim gibi. neydim değil, ne olacağım demeli. Büyük lokma ye, büyük konuşma. İnşallah bizler onların düştüğü duruma düşmeyiz...

Güzel bir derleme olmuş. Yapanın eline sağlık. Bilge Baykuş / Wise Owl

Bu adamların nesini seviyorsunuz yahu? İkisi de milyarlarca dolarlık tekellerin başındaki kişiler olarak açık kaynağın ve bilgi paylaşımının düşmanıdırlar. Jobs'tan kurtulduk sıra Gates'de hayırlısıyla. O kadar para Richard Stallman'da olsa dünyayı kurtarırdı!

Linus Torvalds, Allah seni başımızdan eksik etmesin

Bill Gates Gerçekten hayır işleri konusunda Müslüman afrikalılara yardımı büyüktür.Eşiyle Kurmuş Oldukları Vakıf Çok İyiİşler Çıkarıyor.Kazandığı Pararnın Hakkını Vermeye Çalışan Birisi Var Karşımızda.Bill Gates Kötüleyenler Bile Yazdıkları Bilgisayar Bir Microsoft Windowsun versiyonu %99

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir