Bill Gates, verdiği sözü tutuyor!

Microsoft'un emekli patronu Bill Gates, Haziran ayında verdiği bu önemli sözü tutuyor!

  • Levent Öztürk
Bill Gates, verdiği sözü tutuyor!

2015 Haziran tarihinde Microsoft kurucusu Bill Gates, önümüzdeki beş yıl sürecinde temiz enerji teknolojisi için bir milyar dolar destekte bulunacağını duyurmuştu.

Şimdi ise ClimateWire tarafından yayınlanan bir habere göre Gates sözünü tutuyor ve temiz enerji araştırma ve geliştirmeleri üzerine odaklanacak multi-milyar dolarlık bir vakıf kuruyor. Söylenene göre vakıf, Gates ve diğer milyarderler tarafından desteklenecek ancak vakfın para anlamında ulaşacağı nokta şimdilik kestirilemiyor.

Ayrıca, ABD ve Hindistan'ın da içinde bulunduğu bir grup ülke de, temiz enerji için bütçelerini genişleteceklerini ve ortak bir çalışma başlatacaklarını duyurmuş durumda. Gates'in başlattığı vakfın sağlayacağı bağış da bu ortak çalışmanın projeleri için kullanılacak.

ClimateWire'ın kaynaklarından biri bu ortaklığı "tarihteki en büyük araştırma ve geliştirme ortaklığı" olarak tanımlamakta. Temmuz ayında yayınladığı bir yazıda Gates, bu bağışı yapmasının sebebini, önümüzdeki on yıl içerisinde iklim değişimi ve küresel ısınma sorununu önlemek olarak açıklamıştı...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

dünyada böyle insanlar bitmesin

yapma ya böyle insanlar bitmesin miş :D adamlar insanlığın kökünü kazıyacak merak etme. müslümanlar zaten öldü ortadoğunun içine ettiler, afrikayla asyadakiler kaldı onlarıda iğneyle.

İşlemci : İ5-3230M Ram : 8 Gb Ekran Kartı : Amd Radeon Hd 7670M 2 Gb Harddisk : 750 Gb İşletim sistemi : Windows 8 64 bit Mutluyum dostlar. Milyar dolarımın olması beni bu kadar mutlu etmezdi.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play