Bill Gates: "Windows 8 büyük bir şey olacak"

Windows 8 hakkında bir yorum da efsane Bill Gates'ten geldi. Peki Gates yeni Windows'u sevdi mi?

Bill Gates: "Windows 8 büyük bir şey olacak"

Bill Gates, ortak kurucusu olduğu Microsoft'ta ayda sadece birkaç gün çalışıyor. Zamanının büyük kısmını eşi Melinda Gates ile kurduğu hayır vakfına harcayan Gates, Microsoft'un son işletim sistemi Windows 8 için yorumunu yapmaktan geri durmadı.

Windows 8'i bir süredir kullandığını söyleyen Bill Gates, ondan "çok memnun olduğunu" dile getiriyor. Gates'e göre "donanım ortakları Windows 8'in özelliklerini değerlendirmek için harika işler çıkarıyorlar. Windows 8 büyük bir şey olacak."

Windows 8 ile ilgili tanıtımların çoğu, şimdiye dek CEO Steve Ballmer tarafından yapıldı. Windows 8'in çıkışı için düzenlenecek etkinliklerde Gates'in ne kadar rol alacağı bilinmiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 42 Yorum

steve jobs erken öldün.senin yerine Bill Gates ölse iyi olurdu

@28 Eyl 2012 19:43 Bu yoruma anlam veremedim?? Steve jobs büyük bir tasarımcıydı. Asıl uzmanlık alanı grafik ve tasarımdır. Bill Gates ise bilişimci/ yazılımcıdır. Tek ortak özellikleri ikisininde büyük girşimci olup para kazanmalarıdır. Yorumdan çıkardığım kadarıyla Apple Fan Boy'usun ve at gözlükleri ile yola devam ediyorsun. Bill Gates'i neden öldürmeye çalıştığını ise hala düşünüyorum...

@28 Eyl 2012 19:43 İkiside birbirinden gereksiz!

@28 Eyl 2012 19:43 Bill Gates en azından hayır işi yapıyor. Jobs napıyordu?

@28 Eyl 2012 19:43 Steve Jobs daha uzun yasamak icin baska eyalete para bagisinda bulunup orada organ nakli hakki kazanmisken Bill Gates'in kurdugu vakfin varkliklari 40 milyar dolar ve milyarlarca dolari Afrika'daki aclik ve hastaliklar icin harciyor. Bu durumda senin yaptigin yorumun ne kadar insancil oldugunu düsünmek gerek.

@28 Eyl 2012 19:43 Birilerinin ölmesiyle şirketler batmaz. Sen rahat ol Apple Fanboy'u

@28 Eyl 2012 19:43 Apple fan boylarından biri olduğun çok açık.

@28 Eyl 2012 19:43 Bill Gates eşi ile birlikte kurdukları vakıf ile dünyada yardıma muhtaç insanlara yardım ediyorlar. Diğer vakıflara destek veriyorlar. Bunu biliyor muydunuz?

@28 Eyl 2012 23:18 Bence sen de ve yorumun da gereksiz. :)

Kimse ayranım ekşi demez.

@28 Eyl 2012 20:31 Steve Wozniak dışında! Applefanlar bilmez ancak Apple`ı Apple yapan Steve Wozniak`dır! Steve Jobs sadece satış başka birşey değildi, hemde Apple`ın ilk kurulduğundan beridir!

Başka bir şey demesini beklemiyorduk zaten ama Bill Gates elini eteğini çekti zaten bu işlerden yani fazla umursayacağını zannetmiyorum.

bill gates emekli olduğu söyleniyor ancak adam ceo görevinden emekli yoksa yine yönetim kurulunda (bu arada adamın adının türkçe karşılığı: fatura!) ve bill gates`in windows 8`e bayılmasına gelirsek; birşey banada milyarlarca dolar kazandırsa bende o şeye bayılırdım! windows işletim sistemini beğenmenin başka da yolu yok! bill gates windows 8 kullanırken: -aa yine mavi ekran hatası verdi, neyse bununla milyarlarca dolar para kazanıyorum koymaz bana!

kimse yogurdum ekşi demez.vistayı cıkardıklarındada cok iyi olduguna inanıyorlardı sonucta husrana ugradılar.darısı win 8'in başına..

Herkez dokunmatik arayüz kullanmıyor !!!! Siz metroyu kullanmak zorundasınız demeye hakkınız yoktu !!!

Kimse yoğurdum ekşi demez.

Windows'un başına gelen en büyük şey.

Aşılarla dünya nüfusunu azaltmaya çalışan adamdan ve onun işletim sisteminden hayır gelmez.

@eersoy93 meinda bill vakfını biraz araştır yaptıklarını fon sağladığı araştırmaları bir öğren

19:43 sen nasıl bir adamsın bill gates kimdir steve jobs kimdir git bi öğren bu ölsün dediğin adam parasını insanlara kullanan teknolojinin gelişmesine en büyük katkıda bulunmuş kişidir ve katkıları herşekilde jobsdan fazladır jobs pazarlamacı iken bu adam bilimadamıdır ve bu adamın zamanında desteği olmasaydı bugun jobsda apple da olmayacaktı bunu en ıyı steve jobsun bıyografısınde gorebılırsın mıcrosoftun apple a olan desteği kitapta yer alıyor bununla beraber hiç bir insan diğerinin ikamesi olamaz olmamalıdırda kaç yaşındasın eğitim seviyen ne çok merak ettim seni ve yorumunu beğenenleri üzülerek kınıyorum steve jobs tabıkı değersiz değildir saygıyı sonuna kadar hak edıyor fakat yaptıkları ile bill gates bunu reelde daha çok hakederken medyada daha az rol aldığından dolayı öldüğünde de steve jobs gibi ilahlaştırılmayacak hakkında kitap veya film yazılmayacaktır...

keşke dediğin gibi olsaydı ....

Ne deseydi? "Daha hazir olmamasina ragmen hemen satisa cikarmak icin erken cikardik. Windows 7'de ki stabilitenin s'si yok. İkinci bir vista fiyaskosu yasayacaksiniz. Nasil ki Windows 7, vista kobaylari sayesinde gelistirildiyse, windows 9'da 8 kobaylari sayesinde gelistirilecek. Kesinlikle almayin, aldirmayin" mı deseydi?

Windows 8 iyimi kötümü onu zaman gösterecek ben ilk defa bir windows hakkında kesin bir yargıya varamıyorum.

Kimse sütüm ekşi demez :) Ayrıca peynirim de tuzsuz demez... :)

bill gatesin kitabı zaten var kardeşim

iphone çıkana kadar mac'i bilen yada onu kullanmayı bilen bir kaç kişiydi...herkes bugüne kadar işlerini windows üzerinden yapmadımı? herkes oyunu windows'ta oynamıyormu? daha dün bir iphone sahibi oldu diye windowsa kayanları anlamıyorum...siz daha iysini yapdınızda kullanmadıkmı?

@29 Eyl 2012 11:34 çok haklısın kardeşim kimse bunun bilincinde değil aslında bu konuda o kadar bilgisiz insanlar varki tarif edilemez işin aslı microsoft ile apple aynı kulvarda değil ki kıyaslansın evet son ürünler aynı amaca kesime hitap ediyor fakat windows farklı mac farklı bunlar karşılaştırılmamalı windows bagımsız onlarca üreticinin yüzlerce modeline aynı sistemi ortalama bir stabilite ile sunarken diğeri kendi ürettiği sınırlı modele kendı yazılımını koyup stabılıte bızde daha ıyı dıye yazılım reklamı yapıyorlar sizce mantıklı ve doğru bır kıyaslama mı. bakın aynı şey mobil platformdada var windows phone ios android ve blackberry hep bırbırlerıyle kıyaslanıyor fakat asıl yapılması gereken kıyaslamada blackberry os ios ve bada os kendi içlerinde kıyaslanmalı ve tartışılmalıdır çunku bu 3 sistemde üretici ve yazılımcı aynı diğer taraftan android ve windows phone varkı bunların uretıcısı ve yazılımcısı yanı mantıklı bakınca bunlar aynı olcutlerle kıyaslanamayacak seyler fakat bilgisiz insanlar sürekli bu hataya düşerek apple cihazlara tapıyorlar

çift haneli Win sürümlerinde hep fiyasko yaşanmıştır. Tek haneli sürümlerde ise durum düzelmiş Win nefes almıştır.

oligopol gücün eline kaldık ya Apple ya Windows alternatifi yok. Var demeyin onun tartısmasına bile girilmez

@29 Eyl 2012 12:04 ubuntu kullan. hem bedava hemde sağlam bi sistem.

Ne kadar iyi ne kadar kötü bilmeme ama...ben XP den vaz geçmem!

@29 Eyl 2012 12:17 MS Windows XP için verdiği güncellemeleri kesince ne yapacaksın acaba?

xp mi? en iyisi 7. xp kadar sorunlu görmedim vista hariç. 7 deyken mavi ekran yüzü görmedim xp ye geçtim sayamadım. 8 çıksın buglar düzeltildiğinde kullanacağım.

@29 Eyl 2012 15:09 senelerce kullanmama rağmen hem xp`de hemde 7`de hiç mavi ekran görmedim! vista en sorunlu diyerek vista kullanmadığınız belli oluyor vista`nın kasması sorunlu oluşu hepsi hurafe birde üstüne mükemmel güvenliğe sahip microsoft tek işletim sistemi! microsoft`un çıkardığı çıkardığı 2. en sorunlu işletim sistemi windows 7`dir (1. windows me olduğu rivayet edilir ama bu işletim sistemini hiç kullanmadım ). ekşi sözlükte windows 7 yazılarını okuyunca; bilgisayarı online tavla facebook dışında kullananların windows 7`den neler çektiği öğrenirsiniz. bilgisayarı online tavla veya facebook yada interrnet kafeden kullananların bilgisayar hakkında kulaktan duyma bilgilerle ahkam kesmesinden bıktım!

@30 Eyl 2012 16:30 Windows 7 Vista'nin üzerine insaa edilmis bir isletim sistemi ayni XP Win2000 üzerine insaa edildigi gibi. Herkes XP'yi överken gökten zembille geldigini saniyor ama aradaki fark DirectX ve kullanici arayüzü baska birsey degil. Aynisi Win7 icinde gecerli. Ilk ciktiginda kasmasi sorun olmustu ama Sp1'den sonra cok iyiydi. Win7 ile Vista arasinda 15%'den fazla performans farki yoktur. Millet sirf fanatikligine yorum yaptigi icin anlamak istemiyor.

@30 Eyl 2012 23:33 buyur işte bir hurafe daha: 1. windows 7 windows vista üzerine inşa edilmemiştir, ikisi de ayrı işletim sistemleridir. 2. vista diğer bütün windows sürümlerinden daha fazla kasmayan bir işletim sistemi, nedense bu bilgisayarı kasma şikayeti saçma derecede abartıldı, benim kullandığım vista service pack 1 bile değildi! ayrıca sistemim güçlü bir sistemde değildi öyleki; sonrasında ekran kartı 2 kez güncellenmesine rağmen bu sistem; crysis 2 nfs run oyunlarını en düşük çözünürlülükte bütün ayarlar kapalı halde bile oynatmaya gücü yetmiyor ve ben bu vista sistemde nfs prostreet oyununu neredeyse bütün ayarları açık olarak oynadım. 3gb rami vista %27 ram kullanıyordu windows 7 %24 kullanıyor. 3. öyle %15 filan değil vista ile windows 7`nin arasında dağlar gibi fark var, o kadar sadeleştirmeye; kasan özelliklerin hepsinin bir bir çıkarılmasına rağmen bu kadar kasması windows 7`yi bütün windows işletim sistemleri içersinde şampiyon yapıyor (ki windows 7`nin vista`ya göre .çift-dört-sekiz çekirdekli işlemcilerden daha iyi faydalanmasına rağmen). mükemmel olmaya en yakın işletim sistemi windows vista`dır ancak vista`da eax ve direct sound desteği yoktur (ayrıca wndows 7 ve 8`de de bu saçma yasak devam ediyor), bunun anlamı şu; eğer cd ile mp3 arasındaki ses kalitesini fark edecek kadar hassas kulağınız varsa (yani kısaca bakan körün duyma versiyonu değilseniz) windows 7-8 ve vista`nın ses kalitesinde xp karşısında bariz şekilde sınıfta kaldığını hele ki apple karşısında tur farkı yediğini fark edeceksiniz. açıkçası 380 dolardan satılan bir işletim sistemi için oldukça saçma bir sorun!

sınırsız internetim olmasaydı bende denerdim!!!!

bill gates`in windows işletim sistemini tarafsızca eleştirdiğini hadi bunu geçtik şurası daha iyi olabilirdi gibi birşey söylediğini gören duyan bir arkadaş var mı?

@01 Eki 2012 19:05 sen neyi anlatmaya neyi kanıtlamaya çalışıyorsun burda asıl hurafeler senin burda yazdığın saçmalıklar şu anda ekran kartı sürücüleri ve oyunlar windows 7 için daha iyi optimize edilir ki senin vistanın windows 7 den daha performanslı olduğunu söylemen gerçekleri değiştirmez windows 7 herzaman daha üstün bir işletim sistemidir ve buda apaçık ortadadır şimdi senin burda yazdıkların/uydurdukların bu gerçeği değiştirmez şuan windows 7 ultimate 64 bit kullanıyorum 4 gb ram amd 2.3 ghz cpu ve ati 4300 modeli 512 mb ekran kartıyla sleeping dogs gta 4 gibi oyunları düşük ayarda çok rahat oynuyorum şimdiye kadar 1 kere bi hata yapıp geçtim vistaya hem 3.7 olan windows derecelendirmesi 3'e düştü hemde nfs most wanted gibi bir oyunu bile doğru düzgün oynayamaz oldum senin yaptığın win7 düşmanlığından başka birşey değil yazdığın 380 dolarda (235 $ vatan bilgisayarda) verip rahat eden içindir

@02 Eki 2012 13:50 karşıdakine yalan söylediği iddiasıyla yalanlar sıralamak ne enteresan ironidir! benim yazdıklarım hakkımda hurafe diyerek kanıtlı onaylı yalan söylediğiniz ve nasıl bir bilinç ile yazdığınız ortaya çıkmış bulunuyor, benim yazdıklarımın %100`ü gerçek dışı olsa bile yinede hurafe olamaz çünkü hurafe halk diline dolanmış asılsız iddialardır, oysa ki ortalıkta vista hakkında dolaşan iddialar benim yazdığımın tam tersi olan iddialardır. (yani kısaca benim yazdıklarım ne olursa olsun hurafe olamaz, tıpkı tanıdığı kimse olmayan birinin çevresinin geniş olan biri olarak tanımlanamayacağı gibi) sırf fanı olduğunuz işletim sistemine laf geliyor diye öyle bir gözünüz dönmüş beni yalanlamak için öyle bir hırs yapmışsınız ki; ne yazdığınızı bilmiyorsunuz benim yazımın tam 180 derece zıddı birşeyler karalamışsınız. yalan 1 = windows 7 ultimate 380 dolardır, bu fiyat bu işletim sisteminin genel satış fiyatıdır, satış döneminin sonuna geldiği için indirimli olan bir fiyatı sanki genelde satış fiyatı gibi belirtmişsiniz, yazımı okuyan arkadaşlar daha iyi anlasın diye şu örneği vereceğim; diyelim bir ürünün pahalı olduğu iddiasında bulunan biri var karşıdaki buna karşı çıkıyor kendini haklı göstermek adına hakkında iddiada bulunulan ürünün; kampanya ile fiyatının indirimli olduğu günün fiyatını veriyor bu arkadaşında yaptığı budur. (bunu kasıtlı yaptığınızı zannetmiyorum) windows 8`in çıkmasına haftalar kala windows 7`nin satışı etkilenmesin diye indirilmiş fiyatı kimseyi bağlamaz! yalan 2 = siz kesinlikle vista kullanmadınız, peki ben bunu nereden bilebilirim? şöyle örnek vereyim: birinin abi bende şahin s var ferrari solladım diye iddiasından yalan söylediğini araba cahili olmayan herkes anlayabilir. tıpkı yes kelimesinin anlamını bilmeyen ama ingilizcede uzaman olduğunu iddia eden kişinin yalan söylediğini anlayabileceğimiz gibi. ben başkasının ağzına bakıp iddia yazmadım, kendi deneyimlerimi yazdım kullandığım vista 32 bit service pack 1den önceki sürüm kullandığım işlemci intel pentium d 3 ghz çift çekirdek (intel fanların bile kabul edeceği kadar berbat bir işlemcidir) crysis 2 nfs run bütün ayarlar kapalı en düşük çözünürlülük haliyle bile işlemci kullanımı %100`ü aşıyor oyun aşırı yavaşlıyor, bunların üstüne daha ben ne yazayım!? benim yaşadıklarımı kulaktan dolma bilginize dayalı önyargınızla beni yalanlamaya çalışıyorsunuz, eğer gerçekten vista kullansaydınız vista işletim sisteminin hakkındaki iddiaların saçma abartılar olduğunu bilirdiniz, yalnız şunuda bildireyim; vista işletim sistemini sadece tek donanımla kullandım ve donanımda herhangibir sorunda yaşamadım. hayır böyle saçma sapan davranışlarda bulunarak elinize ne geçiyor orasını bir anlayabilsem!

bill gates`in windows 9 yorumunuda ben şimdiden yazayım, nasıl olsa ne diyeceğini biliyoruz: windows 9`dan çok memnunum, windows 9 büyük birşey olacak.

Windows 8, Metro arayüzü sayesinden bilgisayarın başlangıç zamanı ve pratikliği hat safhaya çıkacak. Ayrıca ilk defa bir Bilgisayar işletim sistemi küçük büyük uygulama geliştiricisinin odağı olacak !.. Bill Gates halı beyler dağılın :))))

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir