Bill Gates yeni CEO hakkında konuştu!

Bill Gates, cevabını herkesin merak ettiği soru hakkında ilk kez konuştu; bakın neler dedi...

Bill Gates yeni CEO hakkında konuştu!

Microsoft'un kurul başkanı Bill Gates, uzun bir süreden sonra şirketin yıllık hissedarlar toplantısında kürsüye çıkarak konuştu.

Bellevue, Washington'daki etkinlikte Gates, farklı konular hakkında konuştu. Gates'in değindiği önemli konulardan bir tanesi ise Microsoft'un şu anki CEO arayışıyla ilgiliydi. Gates, üyesi olduğu arama komitesiyle düzenli bir biçimde görüştüğünü, son olarak Pazartesi gecesi toplandıklarını söyledi. Şu an birkaç CEO adayını değerlendirdiklerini söyleyen Gates, herhangi bir isim vermedi ancak hem şirket içinden, hem de dışından adayları ele aldıklarını belirtti.

Söylentiler, Ford CEO'su Alan Mulally, eski Nokia CEO'su Stephen Elop ve şu anki Microsoft COO'su Kevin Turner'ın şu an değerlendirilen adaylar olduğundan yana. Gates, Ballmer'ın yerine geçecek CEO'yu arama konusunda kaydettikleri aşamadan memnun olduklarını söylerken, bu sürecin ne zaman tamamlanacağı konusunda herhangi bir ipucu vermedi.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

ee bundan bize ne?...

@22 Kas 2013 16:18 niye sen iSheep(iOS/OS X) / Dandroid fanboy musun windows ürünün yok mu xp olsun vista olsun 7/8 olsun belki yeni ceo xp desteğini devam ettirecek ya da vistaya güncelleme getirecek veya 7' ye ağırlık verecek belki de 8.3' le hataları sıfırlayacak bundan sana ne ki...

Sen anlamazsın dost...

Neden kendisi CEO olmuyor ki. Kendisi olsa Microsoft daha iyi olur.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir