Bill Gates: "Yeni CEO ile işimiz çok!"

Bill Gates, son röportajında Microsoft'a "dolaylı olarak" dönüş yapacağının sinyalini böyle verdi!

Bill Gates: "Yeni CEO ile işimiz çok!"

Microsoft ortak kurucusu ve başkanı Bill Gates, yeni bir röportajında Microsoft için ilk kabul ettiğinden çok daha fazla çalıştığını itiraf etti.

Gates, Microsoft için tam gün çalışmayı bıraktığında haftanın bir gününü Microsoft'ta harcayacağının sözünü vermişti. Ancak Gates'in Financial Times'a verdiği röportajda Microsoft'un hayırsever işlere kıyasla Gates'in daha çok zamanını almaya başladığı ortaya çıktı. Gates'in Microsoft'ta geçirdiği zamanın CEO Steve Ballmer'ın Ağustos'ta emekli olacağını açıklamasıyla daha da artmış olması muhtemel. Röportajın büyük ölümü ise Gates'in üçüncü dünya ülkelerinde çocuk felci gibi hastalıkları ortadan kaldırma çalışmalarına odaklanıyordu.

Gates, röportajında Ballmer'ın yerini almak gibi bir düşüncesinin olmadığını tekrarlarken, yeni CEO olarak seçilen kişiyle "kayda değer" vakit harcayacağını söyledi. Microsoft'un yeni CEO'sunun 2013 bitmeden önce seçilmesi bekleniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Beni CEO yapsın 3-4 ayda XP kadar uzun ömürlü ve modüler bir işletim sistemini önüne koyarım . (Maksat teknoloji gelişsin) Bilge Baykuş

@05 Kas 2013 16:13 Kardeş bunu haftasonu halledip atsan olmazmı?

@10 Kas 2013 18:58 yahu adam 3 4 ay demiş...Her halde ekip lazım böyle bir iş için tek başına nasıl halletmesini bekliyorsun ? Dalga geçeceksen de başkasını bul ayrıca bu herif diyorsa yapar dediğini.

Bakalım bizi Metro belasından kurtarabilecek mi.

Okeye döner anca. Bugünün konjonktüründe rekabet edemeyeceği bir pazar var ve dönse bile anca ona o pazarda limon sattırırlar. Sanırım fark edemediği artık ona onun şirketine geleceğin dünyasında yer yok. Bugün Microsoft ürünlerini son kullanıcıya kabul ettirebilmek beğendirebilmek adına çabalıyor. Yakın bir zamandan örnek son Windows sürümlerindeki başlat butonu. Kaldırdım ben yaptım oldu dedi geri gelsin diyenleri ne ifadelerle horgördü. Sonra paşa paşa geri getirdi. Pazarda tekeldi ve hala kendini öyle sanıyor. Hepimize gatessiz güneşli güzel günler dileğiyle.

Bill Gates geri dönse çok güzel olur..

Geri dön be reyiz

@05 Kas 2013 17:15 Eski bir atasözü vardır ki, "herkese baba denmez" ...

Bu adam Microsoftun CEOsu olursa yine Windows xp gibi efsanelerle karşılaşabiliriz.

Herkes kabul etmeli bilişim dünyasının tek efsanesi varsa Bill GATES tir

bili bili dönse ne yazar dönmese ne yazar ya....

Bill Gates son zamanlarda yoksulluğa ve açlığa çok takmış durumda. milyarlarca dolar yardımlar yaptı ve sürekli olarak yardım etkinlikleri düzenliyor. nerden nereye be arkadaş sen bir zamanlar kabul edilen en zengin adamken şimdi en çok yardım yapan insanı ol ve ne yazıkki şu anda bu mesajı attığım macbook'un parçalarının üretildi fabrikalarda hintli çocuklar ellerini kollarını hatta hayatlarını kaybediyor. (veya sizin bu mesajı okumak için kullandığınız bilgisayarlar) sistem bozuk ve tamir etmek gerek. Son olarak Bll Gates geri dönmez diye düşünüyorum.

Herkes xp gibi bos bi windows istiyor teknolojiden iyi anlayanlarsa win8 sever bu kadar fakir olmayin dostum bill win8 gelistircek :D

@06 Kas 2013 00:56 Bundan artık olsa olsa ancak saçlara yararlı yeşil sabun olur.

Kim ne derse desin Steve Ballmer Microsoft gelmiş geçmiş en başarılı profesyonel yöneticiydi, en büyük atılımları büyük bir cesaretle hep o yaptı ve başardı. Cimri patron Bill Gates'in dönmesi gerçek bir facia olacak. Bekleyin ve izleyin. Göreceksiniz. Windows'ta ücretsiz bir tane bile uygulama kalmayacak. Onlar da düşük kalite ve hata veren uygulamalar olacak. Mavi Ekran'ın dönüşü muhteşem olacak.

@06 Kas 2013 04:52 hadi ordan

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir