Bill Gates'in iPhone İçin Hiç Sevgisi Kalmadı

Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates, iPhone 'u artık sevmediğini ve Android'e geçtiğini söyledi!

  • Ali Ruhi Öztürk
Bill Gates'in iPhone İçin Hiç Sevgisi Kalmadı

Microsoft'un Windows Mobile girişimini terk etmesi ve verimli yeşillikleri andıran Google'un Android platformuna geçmesi çok şaşırtmadı. Bundan farklı olarak, Microsoft'un en başta Windows Mobile için geliştirilen uygulama ve hizmetleri rakip işletim sistemlerine ( iOS ve Android ) taşıması herkesi şaşırtmıştı.

Bir çok iPhone ve Android kullanıcısının aklına gelen ilk soru "eğer Windows Mobile'ın uygulamaları ve hizmetlerine kendi telefonumla erişebileceksem, Windows Phone'a niye ihtiyacım olsun?". Özellikle de Windows Phone'un diğer platformlarda olan bir çok uygulama ve hizmete sahip olmaması da telefonu ölüme sürükleyen diğer büyük sebeplerden biri. Satya Nadella'nın da bir çok açıklaması ve en son yayınladığı kitaba bakılırsa, Windows Phone doğuştan ölüme mahkumdu.

Aynı sebepler ile Gates'te bu değişikliği destekliyor, ve Microsoft ürünlerini telefonlarında kullanmak isteyen insanların Windows Phone'a ihtiyacı olmadığını, Android'e bulunan bir çok Microsoft uygulaması sayesinde Windows Phone için hedeflenen tecrübeyi yaşayabileceklerini söyledi. Niye iPhone değil de Android'e geçtiği sorulduğunda Gates, "Hayır, iPhone istemiyorum," dedi.

Aslında uygulama ve hizmet çeşitliliği, arayüz ve kişisel uygulamalar konusundaki özgürlükleri bakımından Android, Windows'un masaüstü tecrübesine oldukça benzer bir hizmet sunduğunu unutmamak gerek. Gates'in Android seçmesi ardında, bir tüm Android kullanıcılarının sebepleri yatıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Microsoft'unkileri duydunuz, Google'ınkileri duydunuz, Facebook'unkileri, Samsung'unkileri duydunuz. Peki Apple'ın tek bir sosyal sorumluluk projesini duydunuz mu? Paranız yoksa Apple sizi kapısından içeri bile sokmaz. Apple'a prim vermeyin! Milyarlarca Dolar'ını insanlık için seferber eden Bill Gates'i anlıyorum...

@cleverman söyle bakalım hangi üretici kendi yeni nesil cihazlarını geri dönüşüm ptojrsiyle üretiyor tahmin ediyorum ki Keynote etkinliklerini takiğ etmiyorsun

Bill Gates doğru yolu buldu... elbet insanlık doğru yolu bulacak...

iPhone'a o kadar para vermek mantıklı gelmiyor. Donanım ve yazılımına bir şey diyemem fakat yine de bir maaşın 4 katı 1 telefona verilmez. Amerika'da da 1 maaşa yakın satılıyor. Özelikle son çıkan modelleri.

Bill gates ne anlar. Android fanı. Microsoft Surface Phone çıkardığında görür o. Surface Phone uçacak kaçacak !!!!

Samsung robot telefon da iphone ile aynı fiyata sahip.

Zararın neresinden dönsen kardır, verdiğin doğru karar için ne diyeceğimi şaşırdım, şoktayım resmen.

Appledan bana fayda yok, komple zarar demek istemiş. İnsanlar telefona alıştıkça windows pc satmak zorlaşıyor. Microsoft için Apple daha tehlikeli. Microsoft nasıl telefon işini beceremedi, bu kadar kolay vazgeçti hayret doğrusu. Bu adamlar bunca yıl şansa pc piyasasında lider kalmış. Bir numara yokmuş meğerse..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play