Bilmediğiniz 10 Google gerçeği!

Oldukça sıradışı bir şirket olan Google hakkındaki bu 10 şeyi daha önce duymuş muydunuz?

  • Zeynel A. Öztürk

İnternet devinin kurucuları Sergey Brin ve Larry Page, 2004'de şirketin menkul kıymetlerini kaydettikleri formda "Google geleneksel bir şirket değildir. Böyle bir şirket olmayı düşünmüyoruz." sözlerini kullanmışlardı. O tarihten bu yana, artan ticari başarısına rağmen Brin ve Page, sözlerini tuttular.

Google, çevrimiçi hayatımızda önemli bir yeri olan büyük bir şirket. Peki Google'ın merkezi Googleplex içinde neler olup bitiyor? Şirketin kısa sayılabilecek geçmişinde ne tür ilginç gerçekler ve istatistikler mevcut? Galerimizde Google hakkında bilginizi geliştirecek ve belki de sizi eğlendirecek 10 gerçeği bir araya getirdik.

Google hakkında bilmediğiniz 10 ilginç gerçek, galerimizde! Tıklayın!

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Google'a çok güzel bir özellik daha kazandırabiliriz.

Google aynı zamanda kişilerin iletişim bilgilerine kolayca ulaşılabilecek bir rehber haline getirilebilir. Herkes iletişim bilgilerini ve kendisiyle ilgili kısa bir açıklamayı Google'a kaydettirebilir ve biz de Google'ın "Contact" sayfasından o kişinın ismini aratarak o kişiye kolayca ulaşabiliriz. Yani kısacası Google'ı büyük bir kişi rehberine çevirebiliriz.

İletişim bilgilerine direkt olarak ulaşabilmek söz konusu.

Google'ın kişi rehberi olmaması çok büyük bir eksiklik. Bu projenin ismi de Google Contact olsun...

Google zaten kendi için böyle bir servis kullanıyor. Kullanıcılarının bütün kimlik bilgilerini, konumlarını, arama geçmişlerini, sayfa ziyaretlerini ve kullanım istatistiklerini teker teker sınıflandırıyor. Hatta android kullanıcıları sağolsunlar mobil kullanıcılar da gönüllü olarak kobay durumuna getirilmiş haldeler... Ya ne güzel şirket şu google, ne de güzel işletim sistemi android değil mi?

Şimdi burada kesin "Ben bunları zaten biliyordum yhaaa" diyen bir yorumcu çıkar.

çok eğlenceliymiş yönetici kardeş .

Kobay demis Allah'in akillisi. Android ilk kurulumda veri gondetimi hizmetini etkinlestirip etkinlestirmeyeceginizi soruyor istedigin zaman da ayarlari degistirebilirsin. Acikcasi Apple'in kolesi olacagima Google'in gonullu kobayi olurum daha iyi.

Sen de yorum yaz