Bing, 2012'nin en çok arananlarını açıkladı

Son 12 aydır internette en çok neler arandı? İşte 2012'nin "aranma şampiyonları!"

  • Zeynel A. Öztürk
Bing, 2012'nin en çok arananlarını açıkladı

Bing'in yıllık olarak yayınladığı en çok arananlar listesi, arama motorunda en sık Facebook, iPhone 5 ve ABD'deki başkanlık seçimleriyle ilgili aramalar yapıldığını gösterdi.

2012 yılı, Bing blog'unda arama motoru takımı tarafından şu sözlerle değerlendirildi: "İster inanın, ister inanmayın, ama geri dönüp 2012'ye bakmanın ve Amerikanları en çok etkileyen anları göstermenin zamanı geldi." "ABD tarihindeki en sıcak seçimden Londra'daki olimpiyatlara, IPO'lardan yükselen yıldızlara ve reality TV ve Gangnam Style'a fazlasıyla heyecanlı bir 12 ay yaşadık."

Microsoft, milyarlarca arama sorgusunu bir araya getirerek onları Sosyal Ağlar, Haber Makaleleri, Tüketici Elektronikleri, Olimpiyatçılar ve Müzisyenler gibi kategorilere ayırmış. Buna göre en çok aratılan sosyal ağ, Facebook olmuş. Onu takip eden sosyal ağ ise tahmin edebileceğiniz gibi Twitter.

Tüketici elektronikleri kategorisinde en çok aratılan ürün ise Apple'ın iPhone 5'i. Onu takip edenler ise sırasıyla Samsung Galaxy S3 ve Amazon Kindle reader.

Diğer kategorilerin kazananları ise şöyle:

En çok aranan yılın kişisi - Kim Kardashian.
En çok aranan spor yıldızı - Peyton Manning.
En çok aranan müzisyen - Justin Bieber.
En çok aranan olimpiyatçı - Serena Williams.
En çok aranan filmler - The Avengers.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

diğerlerini bilmem ama facebook araması zamanla düşecektir diye düşünüyorum artık insanlar direkt olarak facebook.com yazıp girmeye başlayacaklardır ...

@01 Ara 2012 18:37 artık yer imleri var onu bile yazmaya gerek kalmıyo.

@01 Ara 2012 20:05 ona bile gerek yok tarayıcılar otomatik olarak hafızaya kaydediyor yeni sekme sayfasından tek tıkla giriyorsun eklemene bile gerek yok. Kazanan kim tabiki ben alkışlayın haydi.

interneti sadece google sanan ve herşeyi orada aratan kimseler hala etrafımızda, chrome da bile google açıyorlar.

@02 Ara 2012 04:10 Bu ne saçma bir yorum böyle. Bing sonuçlarına bakarmısın bir. Ne kadar alakasız. Yahoo bile bingi geçer alaka konusunda. Tabi türkiye için konuşuyorum. Seninde türkiye için konuştuğunu varsayıyorum.

Ordaki arama sonuclari yuzde 90 abdye ait bunu bilelim

Google'ı bile Google'dan aratanlar var bu ülkede Bing'e nasıl erişsin bu zavallılar :)

Kim Kardashian. bende en çok bunu aradım :D

Yukarıda 'chrome da bile google acıyorlar' diye bi yorum gördüm :D google olmadan interneti nasıl kullanacaktı acaba merak ettim :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play