Bing'den dev bir adım daha...

Microsoft'un arama motoru Bing Google'ı alt etmek için her fırsatı kullanıyor: İşte en son marifeti.

  • Ali Güngör

Microsoft Bing, Google ile rekabette hiçbir fırsatı kaçırmıyor. Gittikçe büyüyen arama motoru soru cevaplama konusunda da kendisini geliştiriyor.

Soru cevaplama motoru olan Wolfram Alpha'nın Bing entegrasyonu sayesinde, internette bilgiyi internet sayfaları arasında aramak yerine, direkt olarak sormak mümkün.

Bing'in resmi blogunda duyurulan bu entegrasyon sayesinde sık sorulan sorulara hızlı ve doğru yanıtlar bulmak mümkün. Özellikle ödev yapan öğrencilerin ve bir konu aklına takılan kullanıcıların çok işine yarayacak gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Kulağı hoş geliyor ama bakalım ne kadar iyi çalışacak ?

Google iyice cozuttu zaten, ilk sıralarda büyük siteler yerine kullanıcı blogları falan çıkıyor, yine her halükarda bing'den daha iyi sonuç veriyor. Google düşüşte ama Bing hala yeterince iyi değil.

vaavvv harika

Türkçe olursa tabi ki dev bir adım olur

Google çalar tekrar her zaman yaptığı gibi..
Resimler kısmının yeni halini de Bing'den görüp çaldı hemen rezil insanlar.. Yıllardır Bing yokdu yayılıp durdular birşey yapmadılar Bing çıkdı yaptı hemen çaldılar..

Wolfram Alpha ingilizce, ingilizce bilenler için güzel haber :b

bing daha tr destek vermiyor yemişim bing :D fink king :D hepsi ing

ey bing söyle bana bu Dünyada en büyük site hangisi

Google şuanki konumuna yıllar süren bir çalışmayla geldi. Bing yada herhangi bir arama motoru kolay kolay Google'a rakip olamaz. Microsoft rekabeti daha öncede Live Search ile denemiş ama başarılı olamamıştı. Belki geçmişten ders alıp şimdi daha ciddi çalışıyorlardır. Benim fikrim Google'a rakip olmaktan çok bazıları için alternatif olabilir.

Google da soruya cevap verme özelliği olmasa bile aynı soruyu google'a sor daha iyi cevap verir sana.
Denemesi bedava. "Türkiyenin başkenti" diye iki arama motorunda da arama yapıp sonuçlara bakın. Google'ın farkını görürsünüz.
Daha bu soruda google'a yetişemezsen ansiklopedik bilgi sorduğunda neyine güvenip cevap vereceksin?! Görünüşte google hep aynı sanan arkadaşlar da siz buz dağının görünen kısmını görüyorsunuz ancak. Sandığınız gibi olsa microsoft şimdiye 100 kere tokatlamıştı Google'ı.
Şimdiye kadar her tokatlamaya çalıştığında google elini ayağını tutup tokat manyağı yaptı Microsoftu.

Bazı arkadaşlar Bing tr destek vermiyor demişler acaba hiç Bing'e girip baktılar mı ? Bing'in tr desteği var arkadaşlar.

"Google çalar tekrar her zaman yaptığı gibi..
Resimler kısmının yeni halini de Bing'den görüp çaldı hemen rezil insanlar.. Yıllardır Bing yokdu yayılıp durdular birşey yapmadılar Bing çıkdı yaptı hemen çaldılar..

Devamı için: http://www.chip.com.tr/konu/bing-den-dev-bir-adim-daha_21887.html#yorumlar#ixzz0wthcZ9O9"

hepsi birbirinden çalacak ki ortaya güzel bir arama motoru çıksın.biz kullanıcılar da bunlardan yararlanalım.birbirlerinden çalması iyi bişey.ona kalırsa google varken ortada bing falan yoktu.bingin arama sayfası yapısıda google ile birebir aynı demek ki bing de google dan bişeyler çalmış.

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
bing daha tr destek vermiyor yemişim bing :D fink king :D hepsi ing
Dün 19:15

Yanlış bilgi bing türkçe destek veriyor. Sağ üst köşedeki "preferences" kısmına girince "display this site in" kısmından turkish'i seçip sağ alt köşeden save yapıyoruz. daha sonraki açılışlarda direk türkçe açılıyor.

Bing'in daha çok ekmek yemesi lazım...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play