Bing'den Google bir darbe daha!

Google hala aramanın lideri. Peki Microsoft'un Bing'i bu duruma son verebilir mi? İşte son rakamlar.

Bing'den Google bir darbe daha!
Bing gücüne güç katıyor...

Microsoft'un çok iddialı yeni arama motoru Bing gücüne güç katmaya devam ediyor. StatCounter'ın açıkladığı rakamlara göre Bing, ABD'de Temmuz ayında pazar payını %1'in üzerinde arttırmayı başardı. Bing ABD aramalarında Haziran ayını %8,23 ile kapatmıştı. Temmuz oranlarında ise Bing payını %9,41'e yükseltmeyi başardı. Bing'in payını arttırması en büyük rakibi Google'a zarar verdi. Google'ın Haziran ayında %78,48 olan pazar payı %77,54'e geriledi.

Bing'in gücünü arttırmasını sağlayan faktörler arasında yeni hazırlanan arama algoritması ve büyük reklam bütçesinin yanı sıra Yahoo ile yeni yapılan 10 yıllık arama anlaşması da yer alıyor. Bu anlaşmaya göre Bing, Yahoo'nun arama sitelerine arama yardımı veriyor. Bunun karşılığında da Yahoo her iki firmanın arama sitelerindeki önemli reklam alanlarının satışını gerçekleştirme görevini üstlenmiş durumda.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Benim internet giriş sayfam Google ama tarıyıcıda sağ üst köşedeki arama kutucuğunda bing seçili. Hiç dikkat etmemiştim bu haberi okuduktan sonra düşündümde ben bingi daha çok kullanıyomuşum. Bence ikisi arasında çok fazla fark yok. Google tabikide verdiği hizmetler bakımından daha uzun süre daha 1.liği açık ara göğüsler.

google baba merak etme biz sebi satmayız kanma sen bunlara.
senin sağende ne işler bitirdim ben ne işlere yaradın bi bilsen ..

Benden demesi bing in sonuda live search gibi olacak.demedi demeyin.google hiçbir yara almaz.rahat olsun google

yaşasın bing!

Ben bing'i destekliyorum, internet dünyasını google'a bırakmak son derece tehlikeli

Bing çok kullanışlı. Video aramalarda üzerine geldiğiniz videoya önizleme yapabiliyor. Youtube yerine onu kullanıyorum. (tabi bu özellik daha türkiye için hazır değil. Sağ üstten Türkiye yazan yere basıp Amerika Birleşik Devletleri olarak değiştirmek gerekiyor

Google tüm dünyayı hedefliyor. Google ekibinde bu kafa olduktan sonra Bing i sektirir sektirir doksana çakar. :) İlerki günlerde %1 i zor bulacak, Amerikadaki oranlarda yavaş yavaş düşüşe geçecek bence. Yahoo yanlış tarafa geçti. Google in önüne geçen ezilmeye mahkum kalır. Önce para sonra hizmete karşı; önce hizmet sonra para politikasıyla google çok daha iyi yerlere gelecek.

Bing'in google'ın önüne geçmesi için daha çok çalışması gerek. Yahoo ile anlaşma yapıldığı halde bir ayda %1 artırmayla google'ın önüne geçmek zor ayrıca daha bing'e yorum yapmak için de erken arama yaptırdığınızda abuk sonuçlar çıkabiliyor hala. Ayrıca daha bing'den haberi olmayan anasayfası google'a ayarlarlı birçok kullanıcı var bu konuda bing'e çok iş düşüyor. Reklam harcamalarını artırmalı bence.

Ms ,google ı geçmesi mümkün değil.Çünkü Google bu işi kurulduğundan beri yapan bir firma,Bing Google a paralel bile geçemez.

Zombiler başlamış savunmaya. Gogle gugıl, googlge. Yok daha ötesi.

Bing en fazla %10 pazar payı elde edebilir ama ben o oranında ileride düşeceğini düşünüyorum. Yeni birşey diye bakılmak kullanılmak istenebilir sonra o oran yavas yavas düşer ve live search gibi %1 %2 lerde dolaşır. Google bu işin kralıdır ve onla yarışacak bir firma yok. Cünkü alt yapısı ve sundugu imkanlar ortadadır. Microsoft sadece bir rüzgar estirebilir bu platformda. anca o kadar...

MS, Bing için hiç bir ürününe göstermediği fedakarlığı gösteriyor. Reklamlar, anlaşmalar derken Bing beklendiğinden yavaş da olsa sağlam ilerliyor. Fakat bu ilerleme de Yahoo'nun da katkısı büyük. Google uzun zamandır gördüğü en büyük rakip ile mücadele ediyor. Fakat; yılların alışkanlığı Google'ı insanlar kolay kolay bırakmaz.

bing de noliyi :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir