Bing, Google'a meydan okuyor!

Microsoft'un arama motoru Bing, Google'ın keyfini her geçen ay daha da kaçırıyor!

Bing, Google'a meydan okuyor!

Microsoft'un arama motoru Bing, Microsoft'un bir süredir yürüttüğü yeni yaklaşım sayesinde hızla kullanıcı kazanıyor ve pazar payını giderek daha çok arttırıyor. Nisan ayında arama motoru alanında yüzde 18.7 pazar payına sahip olan Bing, Mayıs ayında yüzde 18.8'e yükselmişken Haziran ayında pazar payı yüzde 19.2'ye sıçradı.

Bing, daha fazla kullanıcı kazanmak için arama motoruna sosyal medya entegrasyonu ve tahmin motoru özelliği eklemişti. Öyle görünüyor ki, bu yeni özellikler kullanıcıların çok hoşuna gitmiş durumda. Pazarda şimdilik en büyük oyuncu yüzde 67.6 pay ile Google. Ancak Bing aydan aya hızla yükselen pazar payı ile yakında Google'ın payını eriterek ona yaklaşabilir. Yahoo ise Mayıs ayında yüzde 10 pazar payına sahipken Haziran'da yüzde 9.8 oranına düşmüş durumda. Bu da Yahoo kullanıcılarının Bing'e kaçtığının bir işareti olarak kabul ediliyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Yabancı ülkelerde öyle olabilir ama bizim ülkemizde pek zannetmiyorum. Türkiye'den bir şey arattırdığımda çok kısıtlı, bazende alakasız veriler veriyor. Şahsım adına hiç ama hiç kullanmıyorum.

unutmayın ki bunda etken olan bir diğer şey nokia cihazlarda artık bing olması ve değiştirilememesi. bir diğer konu ise. aldığınız bilgisayarlarda yüklü ve varsayılan olarak gelen internet explorerda bing etkin. internet explorera google eklenmek istediğinde ise bulmak için arama yapmanız gerekiyor. googleın önünü kesmek için microsoft oldukça çaba harcıyor.

Bing araştırmayı amerikada yaptıysa normal

bing zorunlu olarak kendini kullandırtıyor, çoğu insanda ya üşeniyor yada değiştirmeyi bilmiyor varsayılan arama motorunu böylece pazar payı artmış oluyor bu hileli tavrı nedeniyle, google'da zorla heryerde kendini kullandırtsa onunda artar pazar payı :/

@22 Tem 2014 12:55 ANDROİD???

Google'a inat olsun diye en dandik arama motorunu bile kullanabilirim. Ama bing 1 numara gerçekten

MS'dan hazzetmesemde bing ve diğer arama motorlarını da kullanırım zaman zaman. Hiç bir şeyin tekel olması taraftarı değilim çünkü. Birbirlerinin rakipleri oldukça. Bu bizim için daha iyi her zaman.

google yerinde sayıyor ama Bing çok hızlı gelişiyor. Eğer google bir şeyler yapmazsa Bing onun yerini alabilir.

kalbimiz ve ruhumuz Bing ile!.....

Şu bing i Türkiye de tam anlamıyla kullanıma açsınlar ABD'de ki gibi Google'ın kimse yüzüne bakmaz

google hep aynı.hiç gelişmiyor.ama bing çok hızlı gelişiyor.bu yüzden bir gün google ın yerini alabilir.

7 milyar insan içinde microsoft`tan benden fazla nefret eden biri yoktur (çöp kere çöp işletim sistemleri serisi, kullanıcıların şikayetlerini göz ardı edip kendi istediğini zorbalıkla dayatma canavarlığı, dünyanın gelmiş geçmiş en adi insanının bile midesini bulandıracak bir yöntemle piyasayı kapmaları) ancak bing serisini seviyorum mesela bing image search oldukça iyi, bing translator google`ınkine harika bir alternatif birçok kez daha başarılı çeviriler yapıyor (ayrıca birde yandex çeviri var, şimdiden çok başarılı). ancak bing search bende hep sıfır çektiğini söylemeliyim, yahoo hatta zamanında altavista bile google`ı alt etmişti ama bu başarıyı şimdilik bing`de göremedim dahada geliştirilmesi lazım.

Bing reis ve Windows 8.1 ile yola devam

Google günden güne pazar payı kaybediyor. Microsoft ise yeni stratejisiyle hem Windows Phone hem de Bing pazar payını artırıyor. Bu arada Nokia'nın varsayılan arama motoru Bing değil Yandex. Üstelik varsayılan arama motoru kolayca . Telefonu kullanmadan yorum yapmayalım lütfen.

Bing gerçekten de Google dan çok daha iyi oldu hem eğlence hem finans

Bing türkiye'de de ilgi görüyor. Bu arada google da zorunlu kendini kulandıttırıyor

Google da zorunlu olarak kulandırılıyor. Bu bir gerçek Bing google bayağı bir zorluycak

ya dagılın kardeşim ne bingi ne bingosu google kendini kapatmadıkça digerleri zügürt tesillisi yapmaya mecbur

Bingi severim sitenin arkaplanını deyiştirebiliyoruz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir