Bing için yapılan "en deli" tavsiye...

Bing Google'ı nasıl yener? Pek çok fikir duymuş olabilirsiniz ama bu kadar delicesini duymadınız!

  • Ali Güngör
Microsoft Google'ı nasıl bitirir!
Cuban'a göre para hayattaki her problemin çözümü

Meşhur bir Amerikan dolar milyarderi olan Mark Cuban, çılgın fikirleriyle ve özgür yaşam tarzıyla yurtdışında oldukça iyi tanınıyor.

Cuban, Microsoft'un arama motorunda Bing ile Google'ı yenebilmesi için 1 milyar dolarlık bir formül ortaya attı. Yasal olmayan ama bir o kadar akıl çelici olan bir fikir basitçe internet sitelerine rüşvet vermek!

Microsoft'un Bing'e yatırdığı milyarlarca dolara üzülen Cuban, Microsoft'un böyle uğraşacağına internetin en çok trafik alan 1.000 sitesine Google arama sonuçlarından çıkmaları için 1'er milyon dolar teklif etmesi.

Forbes'in en zengin 400 Amerikalı listesinde 139. sırada olan Cuban kendi yaşam tarzı için de "Etrafta oturup, saçını uzatıp, biranı içip Jethro Tull dinlerken; arama dünyasındaki güç dengesini nasıl değiştireceğini düşünmekten daha keyiflisi var mı?" diyor. Anlaşılan Mark Cuban için yapacak daha eğlenceli bir şey yok. Zaten ortaya attığı delice fikirler de bunun en güzel göstergesi.

Haberin devamında: Olur ya Microsoft Cuban'a kulak verirse... Önerisini gerçekleştirmek ne kadar mümkün?

Çılgın milyarderin Google'ı çökertme planı

Google tarihe karışırsa Susam Sokağına ne olacak!

Cuban'a göre bu 1.000 site alacakları parayı cebe atabilir ve Bing-Yahoo ikilisyle yapacakları antlaşma ile kaybettikleri arama motoru trafiğini fazlasıyla telafi edebilirler. Arama sonuçlarında en popüler sonuçlar çıkmazsa Google kullanımının çökeceğini düşünen Cuban, bu pakete Bing-Yahoo ikilisinden özel reklam fırsatları ve arama sonuçlarında üst sıralarda yerin garanti edilmesi karşılığında anlaşmaya varılabileceğini düşünüyor.

Cuban'ın fikri Bing'e milyarlarca dolar yatıracağına, tek kalemde 1 milyar dolar harcamak ve Microsoft'a çekici gelir mi bilinmez ama kanuni açıdan şirketi mahvedeceği neredeyse kesin. Microsoft gibi dev şirketler oldukça sıkı bir şekilde takip ediliyorlar ve piyasada rakipleri olması devlet tarafından zorunlu tutuluyor. Rakipsiz dev şirketler devlet zoruyla parçalara bile bölünebiliyor. Cuban'ın oturduğu yerden oldukça yaratıcı ve akıl çelici fikirler üretebildiği bir gerçek, ama bu işin kanunen çok zor olduğu da bir gerçek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

ilginç ama güzel bir fikir

Mark Cuban'nın servetini nasıl kazandığı anlaşıylıyor. Belki de rüşvet uygulaması onun için rutin bir işlem olduğu için kanuni yönünü düşünmemiştir.

sanki parayı alan adamlarda microsoft la anlaştık diyecek, microsoft versin bana 1000 dolar adını bile hatırlamam şirketin :)

Bi insanın bu kadar çok parası olunca saçmalaması, abuk sabuk fikirler atması gayet doğaldır...

adamın psikolojisi fena durumda. fala paradan ne yapacağını şaşırmış

bence süper bir fikir ayda facebook ve ebay diye aratan milyonlarca insan var

cuban parayı bize dağıt boşver google la uğraşma :D

cok normal söyledikleri öyle bir sahistan öyle birsey beklenir.

Microsoft gibi dev şirketler oldukça sıkı bir şekilde takip ediliyorlar ve piyasada rakipleri olması devlet tarafından zorunlu tutuluyor. Rakipsiz dev şirketler devlet zoruyla parçalara bile bölünebiliyor....

Türk Telekom ?? ne rakipleri var nede bölündükleri sömürdükçe sömürüyorlar.

cuban sen o paranın yarısını bana ver ,bidaha googlenin yanına yaklasmayacam söz.!!

Bu adam yeni bir spor kulübü daha satın alsın o zaman. Dallas Mavericks yetmedi galiba can sıkıntısını gidermek için. Böyle şeylerle uğraştığına göre. :) Gelsin Türkiye'de üç büyüklerden birini satın alıp başkan olsun işte o zaman başını bile kaşıyamaz. :):):)

Microsoft'un Bing'e yatırdığı milyarlarca dolara üzülen
Cuban, Microsoft'un arama motorunda Bing ile Google'ı yenebilmesi için 1 milyar dolarlık bir formül ortaya attı. Yasal olmayan ama bir o kadar akıl çelici olan bir fikir basitçe internet sitelerine rüşvet vermek!
---------------------------------------------------------------------------------
microsoft ona uyup yasalara karşı geldiğinide ve bu yüzden tıpkı intel gibi milyar dolarlık cezaya çarptırıldığında microsoft`un ceza parasına kendi cebindenmi ödeyecekmiş? :)

doğru para her kapıyı açar. binginde kapısını açar. adama saygı duymak lazım. nasıl araplara türk telekomu açtık. parayı bastıran alır malı. millet sevgisi halk sevgisi hikaye artık bunlar.

"Microsoft'un böyle uğraşacağına internetin en çok trafik alan 1.000 sitesine Google arama sonuçlarından çıkmaları için 1'er milyon dolar teklif etmesi" demiş ama zaten ilk 1000'deki sitelerin yarısı google'a ait sayılır :)) microsoft google'a da para vermeli ki zaten diğerlerini indexliceğinden fazla kazanır :))

O zengin kimdir nedir tanımam ama önce bir kendine ikinci el beyin bulsun bence. Parası yetiyorsa tabii.

dallas mavericks in sahibidir ve kendiside dot-com milyarderlerindendir yani bu işleri bilmeyen bi adam değil..lütfen yorum yapılırken bu konulara dikkat edilsin.öyle oturduğu yerden hiçbirşeyi blmeden her konuya yorum yapanları satın alabilecekleri kesin ama..

Sen de yorum yaz