Bing'in kullanım oranı artmaya devam ediyor

Bing ilk gelen rakamlara göre Yahoo'yu geride bırakmıştı. Yeni rakamlar Bing'in başarısını ölçüyor

  • Ümit Öncel
Bing'in kullanım oranı artmaya devam ediyor
Bing güç kazanmaya devam ediyor.

Şu sıralarda herkesin gözü Microsoft'un yeni arama motoru Bing'in üzerinde. Bir yandan Microsoft'un yoğun tanıtım kampanyası, diğer yandan Google'ın en güçlü olduğu arama konusunda ona kafa tutabilecek çapta tek rakibinin neler yapabileceği görmek isteği; hem profesyonellerin, hem de kullanıcıların dikkatini Bing'e çekiyor.

Daha önce StatCounter firması, Bing'in ilk rakamlara göre Yahoo'yu geride bıraktığını ortaya koymuştu. Yeni rakamlar benzer şekilde faaliyet gösteren diğer bir ölçüm firması olan ComScore'dan geldi. Firmanın ABD kullanıcıları arasında yaptığı araştırmaya göre Bing 26 – 30 Mayıs arasında %13,8'lik bir kullanım oranı elde etti. Gösterilen tüm arama sayfaları içinse bu oran %9,1 oldu. Bunun gelip geçici bir heves olup olmadığını ölçmek isteyen ComScore, 2 - 6 Haziran arasındaki Bing kullanım oranlarını da yayınladı. Buna göre bu tarih içerisinde kullanım oranı %15,5'e, arama sayfası gösterim oranı ise %11,1'e yükseldi. Reklam geliri ürettiği için, özellikle arama sayfası gösterim oranları büyük önem taşıyor.

Yani Bing güç kazanmaya devam ediyor. Üstelik sadece ABD'de de değil. Şu anda Bing, İngitere'nin en çok ziyaret edilen 8. internet sitesi oldu. Bing'in bu başarısının sürekli olup olmayacağını söylemek zor ama en azından iyi bir başlangıç yaptığını kabul etmek gerekli.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

bu sitede bile hiç durmadan son eklenen hhaberler de ilk 10 da tutulduğu için yani bu kadar reklam elbet insanları çekecektir. ama birkaç deneme yaptıktan sonra google ın hala daha iyi olduğıunu görebiliyorsunuz.
bu arada google a adımı yazınca 3-4 yerde çıkıyorum ama bing de sonuç yok... beni tanımayan tarayıcıyı bende tanımam :D

Bing beklediğimden iyi gidiyor. Microsot 'Bing'in üzerine titriyor ve 100 milyon $ reklam bütçesi ayrılmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Google'a Wolframdan çok daha iyi bir rakip olacağa benziyor. Google'ın birinciliği bırakması imkansız ama 'Bing' gibi güzel bir alternatifinin oluşu iyi. Google'dan sonraki ilk tercihim hâla Yahoo. Microsoft'un o berbat aleti Windows Live Search'dan sonra 'Bing' yapması gayet hoş oldu ama Microsot yaptığı bu büyük yatırımın karşılığını alabilecek mi bakalım?

Bing iyi iyide. iş sadece arama motoru değil. Şagsen benim tarayıcımın giriş sayfası iGoogle. ve giriş sayfamda yahoo ve gmail e postalarımı hemen görebiliyorum. Google not eklentisiyle aynı sayfada notlarıma ulaşıyorum. ve aynı sayfada son eklenen chip makalelerini görüyorum. hepsi bir erde derli toplu. iş sadece arama motoru değil benim için.

Geçen gün bu sitede, bing'in kullanıcıların yaşadığı ülkeye göre sonuç gösterdiğini öğrendikten sonra, bir daha bing kullanacağımı sanmıyorum. İsterlerse para versinler yine de kullanmam.

şişirip durmayın şunu ya live search ile aynı sadece ismi değişmiş.. ziyaretçi :13:21:48 dediği gibi beni tanımayanı bende tanımam...googlede 35 yerde çıkıyom ama nedense bing bizi tanımıyo :D

MS arama olayinda bu sefer fena degil. Sonuclar iyi, yani aliskanlik olmasa google u birakip bir sure deneyebilirim. Bence bu sefer oranlarini arttiracaklar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir