Bing kullanım oranını arttırmayı sürdürüyor

Microsoft yeni karar verme motoru Bing ile arama payını bir kez daha arttırdı!

Bing kullanım oranını arttırmayı sürdürüyor
Bing Video ararken size videoların önizlemelerini gösteriyor

Yapılan araştırmalara göre Microsoft'un arama siteleri arasındaki Nisan ayındaki %8,2'lik kullanım oranı Bing'in çıkışının daha ikinci haftasında %12,1'e yükseldi.

Araştırmayı yapan ComScore şirketinin yetkilileri Bing'e olan ilginin ikinci haftada da devam etmesinin başarılı bir başlangıca işaret ettiğini söylüyorlar.

Tabi ki Bing'in bu hızlı yükselişi daha Google ve Yahoo için bir tehlike oluşturmuyor. Google, üretilen arama sayfalarının hala %60'ına, Yahoo ise %20'sine sahip. Bing'in bu ikilinin gerçek bir rakibi olabilmesi için farklı olduğunu göstermesi gerekiyor. Aslında bunu yavaş yavaş yapıyor da. Örneğin bugünlerde başlayan ön izlemeli video aramaları diğerlerinden alışık olmadığımız bir yenilik.

Ceyhun Seval

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

yürrü bee olumm beee...

Bu bing haberleri de iyice sıkmaya başladı. Henüz değerlendirme yapmak için çok erken. %100 de olsa 1 yıl olmadan yorum yapılması doğru olmaz.

Çalışan insan : Bing
Oturan insan : Yahoo
Çalışıpda başardıkdan sonra oturan insan : Google

google oturmaya devam ederse internet explorer gibi inecek pazar payı..

evet gerçekten yola devam bing.

ben de inceledim bugün gerçekten süper. Fakat türkiye sayfalarındaki bing biraz daha kırpılmış versiyon. Türkiye seçeneğini abd yapın ve bing in nimetlerini görün gerçekten.

Bing'i birazda bazıları şişiriyor. Yokse ben hala Google kullanıyorum. Hem Bing bayrağı çizgide almadı ki Live Search'ten aldı o.

Helâl olsun Microsoft daima arkandayız.

bing çok iyi. önyargılı yaklaşmayın, deneyin derim

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir