"Bing'li Windows 8.1" buymuş!

Görüntüleri internete sızan "Windows 8.1 with Bing"in ne olduğu, ortaya çıktı!

  • Zeynel A. Öztürk
"Bing'li Windows 8.1" ucuz cihazları hedefliyormuş

Geçtiğimiz haftalarda internette ortaya çıkan "Bing'li Windows 8.1" görüntüleri, kafaları karıştırmıştı. Microsoft'un bu tür, Bing reklamlarıyla dolu bir Windows'u bedavaya sunabileceğini düşünmüştük. Şimdiyse Bing'li Windows 8.1'in aslında ne olduğu biraz daha açığa çıktı.

Yeni sızan bir belgeye göre Windows 8.1 with Bing, düşük maliyetli cihazları hedefleyen bir Windows sürümü olacak. Bu Windows'un varsayılan arama motoru Bing olacak. OEM'ler, isteseler de varsayılan arama motorunu değiştiremeyecekler. Ancak kullanıcılar, istedikleri web tarayıcısını yükleyip, istedikleri arama motorunu varsayılan olarak ayarlayabilecekler.

Böylece Microsoft, üreticilerin uygun fiyatlı cihazlarında Windows 8.1 sunabilmelerini kolaylaştırmış; aynı zamanda işletim sisteminin kullanım oranını da artırmış olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Windows Starter'ın yeni adı: Windows 8.1 with Bing :)

7 içlik win8 ler geliyor desenize

Yani bi nevi chromebook gibi olucak ..

bedavamı olacak öyle haberler duymuştum

düşük maliyetli cihazlar için gelecekmiş. ee ne kadar ekmek o kadar köfte diye boşuna dememişler... hala xp ve 7 kullanan pinti tipler için güzel bir seçenek olmuş....

denemekte yarar var :)

Oyun oynatsin yeter ya

Boşunamı aldık biz bu sistemi o zaman

düşük maliyetli cihazlara göre işletim sistemiyse 256 mb ram ku--lık ve 512 mb ramlık bilgisayarlada aybnı xp nin sorunsuz çalışdığı gibi çalışaca ozaman desenize xp yüklü bilgisayarlar yaşadı xp güle güle windows 8.1 e hoşgeldin birde bedava olursa ben dahil hepimiz çakma korsan virüslü tehlikeli her an çökme riskli gizli vireüsler ve ve hepsinden kurtuluruz işte tam bizlik

İnternet explorer 11 de ne yaparsam yapayım zaten otomatik olarak bing e geçiyor. Varsayılanı ve vaşlangıç sayfasını ayarlıyorum ama ne fayda... Zaten yıllardır İnternet explorer kullanmıyordum geçen gün deneyip tekrar hatırlamış oldum. Şimdi kesin birileri çıkar, buraya da Windows 8.1 ve İnternet explorer 11 - geleceğin kusursuzluğu gibi bir şey yazar. Sanki reklam yaptıkları belli olmuyormuş gibi.

@08 Mar 2014 03:34 Hem de para almadan bedava reklam yapıyorlar, gülmemek elde değil.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost