Bing logosu güncelleniyor!

Microsoft, arama motoru Bing'in logosunu değiştiriyor... İşte yeni Bing logosu!

Bing logosu güncelleniyor!
Yeni logo, en sağdaki...

Windows 10'un varsayılan arama motoru Bing, logosunu değiştiriyor. Logo değişikliği, bir dizi küçük yenilikle beraber gelecek.

Bir Microsoft yetkilisinin yaptığı açıklamaya göre değişiklikler arasında renk temasının sarı yerine "koyu cam göbeği" ile değiştirilmesi, logodaki "b" harfinin büyük harfe dönüştürülmesi var. Haziran 2009'da yayınlanan Bing logosu, Eylül 2013'te büyük bir güncelleme görmüştü.

Microsoft'un reklam ve yayım çözümleri kurumsal başkan yardımcısı Rik van der Kooi, Bing'in durumundan memnun olduklarını ve hizmetin büyümesini sürdüreceğini söylüyor. Yöneticiye göre Bing, 26 çeyrek üst üste tutarlı biçimde büyüyen tek arama motoru ve yavaşlamaya niyeti yok.

Adage'in ComScore kaynaklı raporuna göre Google yüzde 64 pazar payıyla arama motorlarındaki liderliğini sürdürürken ikinci sıradaki Bing, yüzde 21 pazar payına sahip ve bu sayede geçtiğimiz çeyrekte Microsoft'a 1 milyar dolardan fazla gelir getirmeyi başardı.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Bing de Windows 10 da çok yardımcı oluyor. Sorunu yazıyorsun cevabı en üste linke girmeden çıkıyor. Biraz daha geliştirilirse daha iyi olur. Sitelere girmeden cevabımızı alalım. Birde Facebook yazınca bildirim arkadaşlık isteklerini ve mesajlarını direk görelim.

Google can, gerisi heyecan.. Nokta .!

@14 Ocak 2016 20:09 eğitim şart dostum.yediklerini değiştir.beyinde sıkıntı yaratmış

yıl olmuş 2016 hala Bing kullanan mı kaldı sanıyorlar?

@subita senin gibi mallarda sadece dünyanın kendi etrafında döndügünü zannediyor... kullanır kullanmaz millet sanane...

Forever bing ve onun fotoğrafları

renk değişiyor deseler daha iyi olurdu

Kel Hasan, Hasan kel olmuş 7 farkı bulamadım! :))

logo değiştirmekle birşey olmaz, farklı birşeyler yapmanız gerek, diğerlerinden üstün özelliğiniz yok ki

@14 Ocak 2016 23:18 Video aratma peki

logo değişerek olmuyor bu işler.. google da aynı aramayı yaptığımızda daha etkin bir arama yapmış oluyoruz.. otur sıfır bing :D

Google sizin üzerinizden para kaldırmaya devam etsin ben bing kullanırım.

Bing'in iyiden iyiye gelişmesi lazım. Örneğin Bing genellike yabancı sonuçları daha iyi buluyor, ve türkçe aramalarda sınıfta kalıyor. Ve Türk kullanıcıların Bing'i az kullanması da bunun sebebi. Her şeyi şirketlerden beklememek gerek, bir işletmeyi ayakta tutan onun müşterileridir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir