Bing: MS arama motoruna yeni bir özellik

Microsoft'un arama motoru Bing, ilginç bir özelliği ile ilk kez Google'ın önüne geçmeyi başardı...

Bing: MS arama motoruna yeni bir özellik
Bing: Artık arama sonuçlarında tweet'ler de çıkıyor.

Microsoft, yeni arama motoruna Twitter mesajlarında arama yapmasını sağlayacak bir özellik ekledi. Böylece Bing, Twitter araması deneme aşamasında bulunan Google'dan bir adım öne geçiyor.

Fakat Bing henüz dünya çapındaki tüm Tweet mesajlarını aramıyor; bilakis sadece önceden seçilmiş kullanıcıların tweet'lerinde arama yapılabiliyor. Microsoft'a göre seçilmiş bu grup farklı kesimlerle ilişki içinde bulunan "birkaç bin" kişiden oluşuyor. Gözlemlerimize göre şu ana kadar sadece İngilizce konuşan Twitter kullanıcıları söz konusu oldu.

Bu kişilerin tweet'lerini bulmak için arama motoruna kişinin Twitter ismi (örneğin "algore") veya gerçek ismiyle beraber "Twitter" veya "Tweets" ibaresi ("Al Gore Twitter") girilmesi gerekiyor.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Twitter gibi buda gereksiz olmus

bence googlenin yerine gecmesi imkansız ama sonucta alternatif iyidir :)

Twitter nedir pardon?

Twitter de ne ya?

bing harika.. set as default homepage

googlenin mezarını kazacak gibi. gereksiz sayfaları göstermesinden çok sıkılmıştım.

gerçekten de google'lu bırakmanın zamanı gelmedi mi ? yenilik iyidir..i already set as default my home page blablabla,,,:D

bing okadar ram yedirirken, google sitesini değişmem

Kendimce bir denge kurmaya çalışıyorum. Arama motoru konusunu da Microsoft kaparsa gerçekten tekel olacak. Onun için Google ve az da olsa Yahoo'ya devam.

bu sefer oldu ya

Rekabet iyidir. Bing, Google'ın pazar payını küçülttükçe Google da harekete geçecektir ve bu kullanıcıların işine yarayacaktır. Ben aynı şeyin işletim sistemi pazarında da olmasını isterdim. Windows'un pazarda bu kadar üstün olması Microsoft'u istediğini yapma lüksü veriyor ama rekabet olsa böyle olmazdı.

of bıktım artık bing haberi okumaktan. bi kaç bin kişi de pek yüksek bir rakam değil bence... google la aynı durumda yani... yapım aşamasında denilebilir... pekte öne geçmiş sayılmaz...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir