Bing'e Google özelliği geldi!

Microsoft, yeni güncellemeyle birlikte Bing'i biraz daha Google'a benzetti!

Bing'e Google özelliği geldi!

Microsoft, arama motoru Bing'i giderek daha fazla Google'a benzetiyor. Yeni yayına giren "Gerçek Cevaplar" özelliği ile Bing artık, Google'ın verdiği cevaplara benzer cevaplar verebiliyor.

Gerçek Cevaplar özelliği aranan bir kelimenin, saat, telefon numarası, yön/lokasyon bilgileri gibi verilere göre filtrelenmesini sağlıyor. Ortaya çıkan bağlantılı sonuçlar diğer arama sonuçlarının üzerinde, küçük kartların üzerinde gösteriliyor. Bing ayrıca artık arama yaparken, kullanıcının lokasyonunu, güncel tarihi de göz önüne alarak alakalı sonuçları daha ön plana çıkarıyor.

Benzer özellikler Google'da uzun zamandır geçerli olduğu için, Microsoft'un yeni güncelleme için Google'dan ilham almış olduğu düşünülüyor. Diğer bir deyişle, Bing giderek daha fazla Google'a benziyor.

Bing'in yeni özellikleri hem mobil hem de masaüstü sürümde yayına girmiş durumda.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

haberde yeni eklenen özellikten çok microsoftun googleı ne kadar çok kopyaladığı anlatılmış galiba..

taklitler asıllarını yüceltir.

sanki bunu yapan sadece microsoft . Herkes herkesi kopyalıyor sanki bu anormal bişeymiş gibi anlatılmasının sebebini anlayamadım.

sayfa tasarımı güzel.. ama yinede google :)

İyice benzesin Google ı bırakacağım. Bing daha güzel bence. Ama şu an yetersiz.

Mesela sizde sitenize Galeri özelliği eklediğinizde birileri size aman işte şu sitenin çakması oldu. Bu özelliği çaldılar dese sizin hoşunuza gider miydi? Aynı şey.

Bing daha şık valla. Hem bi süredir Türkiye ayarı olduğu için iyi sonuçlar veriyor. Herkesten farklı olabilmek güzel.

Bing Google dan çok çok daha iyi bundan emin olun ve her geçen gün daha da iyi oluyor.

ne kadar benzerse o kadar iyi

google'nin takliti bing daha iyiymiş :D , buna sadece gülerim. microzort fanları , microzort ta bilgilerinizi çalıyor merak etmeyin. bu yüzden ilk kullandığınıza bir siteyi arayıp bir kaç kere daha aradaığınızda o site yukarı geliyor aynı google gibi ancak google ilk seferde daha çok sonuç veriyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir