Bing ve Cortana, Oscar'a damga vurdu!

Bing ve Cortana, bir kez daha yaptığı ve tutturduğu tahminlerle alkış almayı başardı!

  • Ercan Uğurlu
Bing ve Cortana, Oscar'a damga vurdu!

Microsoft'un 2013 yılından bu yana geliştirilmesi süren Bing Predicts aracı, çeşitli olayların sonuçlarını tahmin etmekte büyük bir başarıya sahip olduğunu bir kez daha kanıtladı. Daha önce NFL maçları ve Dünya Kupası için de kullanılan bu araç, bu defa geçtiğimiz akşam düzenlenen Oscar ödüllerinde boy gösterdi.

Bing'in bu yeteneğine şimdi bir de Cortana'nın dahil olmasıyla daha ilgi çekici bir hal almaya başladığını söylemek lazım. Oscar ödülleri henüz sahiplerini bulmadan önce Bing Predicts veya Cortana üzerinden adaylar aratıldığında törende alacakları sonuçlara ilişkin bilgileri veren Microsoft, bunda yüzde 85 oranında başarılı oldu. Bing Predicts ve Cortana'nın ödül töreni öncesi bulunduğu tahminlerden bazıları şu şekildeydi:

En İyi Film: Birdman
En İyi Yönetmen: Alejandro González Iñárritu (Birdman)
En İyi Aktris: Julianne Moore (Still Alice)
En İyi Aktör: Eddie Redmayne (The Theory of Everything)
En İyi Kadın Yardımcı Oyuncu: Patricia Arquette (Boyhood)
En İyi Erkek Yardımcı Oyuncu: J.K. Simmons (Whiplash)

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Hahahaha. Yani diyor ki MS, öyle algoritmalarımız var ki %85 oranında doğru sonuç veriyor. O zaman at yarışları, borsa vs. de de zengin yapabilir bizi değil mi ;)

kaliteliler de değerini bilene

sirimi cort ana ı google anamı hangisi daha sex si

Simdi asil soru su: Insanlar mi robot gibi dusunuyor yoksa robotlar mi insanlar gibi dusunuyor. Her iki durumda dogrudan bir metamorfoz olusturur.

Büyük veri giderek önem kazanıyor, Amerika başkanının kim olacağından, Oscar ödüllerine kadar her yerde kullanılıyor. Turuncu bir araba mı alsak acaba?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play