Bing ve Google'ı karşılaştırmanın kolay yolu

MS'in yeni arama motoru Bing çok iddialı. Peki ama Google'dan daha mı iyi? Bu siteye girin, görün...

Bing ve Google'ı karşılaştırmanın en kolay yolu
Bing ve Google'ı kendiniz karşılaştırın.

Microsoft'un yeni arama motoru Bing yayında ve gözünü Google'ın tahtına dikmiş durumda. Microsoft Bing'den memnun ama kullanıcıların yaklaşımı doğal olarak daha farklı kriterlere göre şekilleniyor. Öncelikle Google'ın bir alışkanlık haline gelmiş olduğu gerçeği var. Bing'in ilk ve en önemli sorunu Google alışkanlığını yıkmak.

İkinci konu ise daha sağlıklı arama sonuçları sunabilmek. Bu Bing için daha kolay ulaşılabilir bir hedef gibi görünüyor. Ama yine de son sözü kullanıcılar, yani sizler söyleyeceksiniz. Bing ve Google'dan hangisi daha çok işinize yarıyor? Bunu tespit etmek için derin incelemeler yapmanıza gerek yok. İnternette de tam olarak bu işe yarayacak bir araç bulunuyor. Bu adresten ulaşabileceğiniz "Google vs Bing" sayfası, üst bölümde yapacağınız aramanın sonuçlarını doğrudan her iki arama motorunda birden görüntüleyerek hangisinin sizin için daha sağlıklı sonuçlar verdiğini test etmenize olanak veriyor.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 29 Yorum

Google'in arama sonuclari diger butun arama motorlarina gore daha saglikli ve genis. Aradigim sozcugu diger tarayicilarda sayfalar sonra raslayabilirken Google da ilk sayfada karsima cikiyor.

evet. yeni arama motorunu denemek lazım. google biraz akıllansın. tekelinde değil herşey.

Garip ama gerçekten güzel olmuş:D

Garip ama gerçekten güzel olmuş:D

Google varken kim takar Microsoft'u.

Did you mean: microsoft lifecam
Search Results
LifeCam VX-6000
Learn about the key features of this lifecam that gives you top performance and stylish design.
www.microsoft.com/hardw

Google hata düzeltmede yapiyor.

: microsoft lifecam
Tous les résultats
1-10 sur 230 résultats·Avancé
mircosoft lifecam vx-1000Traduire cette page

Welcome guest. Before posting on our computer help forum, you must register. Click here it's easy and free.
www.comput

Buda Bling reklam ilk sirada hangisi iyi oldugunu herkez biliyor zaten

bing e girin google yazın en üstte çıkıyor
google a girin bing yazın çıkmıyor!!!
sırf bu yüzden bing i anasayfam yaptım bing kullanacağım bundan sonra

ilk zamanları için baya iyi, tabi googledan bişeyler kapmış buda yarışa ilerde başlamasına sebep.

Google yıllardır bu iş içinde ve milyonlarca kullancıınn bilgilerini kullanıyor,tabiiki de geniş bir bilgi yüzeyine sahip,bing arama anlamında kendini geliştirebilecek düzeyde bir arama motoru ve buda birazcık süre istiyecektir,google'la kıyaslamak şimdilik bence doğru değil.Google yıllardır diyorum ya bu iş içinde kaç milyon bilgiyi kullanıyor ve 1-0 önde başlıyor.Ama Bing başaracağını ve bu tabuyu kıracağına inanıyorum.
İyi Akşamlar.

google ezdi.

Bing mi o da Google' ın tırnağı olamaz yaptığım karşılaştırma da :)

Microsoft un 40 fırın ekmek yemesi lazım Google abisinden çok daha fazla öğreneceği şeyler var :)

Herkesi bilemem ama bana bing güzel geldi arama sorunu yok şu an beta olmasına rağmen aranılan şeyler tamı tamına çıkmıyor o kadar

çok yazık :) çok kötü bir logo ve başarısız bir altyapı.

Şuanda o sitede arama yapılarak bir sonuca varılması çok saçma olur.Bing daha yayına hayatına başlayalı ne kadar oldu ki böyle bir deneme yapılıyor.Aradan bir zaman geçsin bakalım daha yeni yeni bing sistemini oturtuyor...Ama tabiki şuanda kuşkuşuz Google..

format attığımda bile ilk işim ana sayfayı google yapmak oluyo... alışkanlıklar dan vazgeçmek zor... microsoft bunu nasıl sağlıyıcak merak ettim doğrusu

Bing ilk çıktığında denedim ve beğendim ama Google kadar iyi değil. Ancak yola çıkışı iyi ve Google kadar iyi olabilir diye düşünüyorum. Şimdi Google tabii ki rakipsiz ve onunla boy ölçüşecek yok. Microsoft, Bing ile Google'a Wolfram'dan daha iyi rakip olacağı kesin ama. :D

İki siteyi yan yana kıyaslamak daha doğru bir karar vermemizde yardımcı olur, ki bana yardımcı oldu diyebilirim yaklaşık yarım saat boyunca çeşitli aramalar yaptım her seferinde Google istediğim sonucu verdi. Bing kullanmayı düşünüyordum ama bunu biraz daha erteledim diyebilirim. Kimin tekeliymiş kim fazla para kazanıyormuş vs vs nedenler benim için önemli değil, benim için önemli olan istediğim sonucu en hızlı ve istediğim yönde vermesi, ki bu konuda Google Bing'ten baya bi önde..

google ın işi zor bence

Arkaya koyduğu resim güzelmiş. Çeken fotoğrafçının eline sağlık. Başka da bir artısını görmedim. Google şu ana kadar ki işlerinde çok az sekteye uğradı. Bing ile zing ile daha çok gidip gelirler. Bugün nerdeyse bütün sitelerde google scriptleri mevcut. Bing, varsayalım tüm interneti bellekledi. Peki ya güncelliği. Google da en geç birkaç güne yeni sonuçlar ekleniyor.

Baya iddalı olmuş. Google artık yanlız değil. Ama Gogleyi taklit etmiş gibi geldi bana.

Microsoft LiveSearch i Allayıp pullamış bize yeni die kakalıyor.

Kesinlikle google. En basit aramalarda bile Bing sadece 210 000 000 sonuç gösterirken google 1 120 000 000 sonuç buluyor (pdf) aramasında.

Bingin bir diğer dez avantajı daha öcne aradığınız kelimeleri vs. sağ tarafta gösteriyor olması. Google da aramanın üzerinde sadece Delete tuşuna basarak temizleyebiliyorduk arama geçmişini. Şu an için Google 3 Bing 0.
Google ın extra kodlarınıda devreye sokarsak. Nokta atışında Bing yanına bile yaklaşamaz. Örnek : Bir sitede bir dosyaya ulaşmak istersek. ( site:chip.com.tr bing ve google ) Ve google ilk seçenekte göstermesine rağmen Bing çuvallamış durumda. Bir diğer örnek : (site:tbmm.gov.tr mayin filetype:pdf )

Arkaya koyduğu resim güzelmiş. Çeken fotoğrafçının eline sağlık. Başka da bir artısını görmedim. Google şu ana kadar ki işlerinde çok az sekteye uğradı. Bing ile zing ile daha çok gidip gelirler. Bugün nerdeyse bütün sitelerde google scriptleri mevcut. Bing, varsayalım tüm interneti bellekledi. Peki ya güncelliği. Google da en geç birkaç güne yeni sonuçlar ekleniyor.

Google Bir kaç gün değil geneli anlık değiştiriyor. Birde Şunu göz önünde bulundurmak gerekir. Microsoft bu konuda yeni değil. Msn search vardı yıllar önce Google kadar eski. Sonra Live search yaptı, Şimdide bing. Benim görüşüm çok daha iyi olmalıydı, Wolphram alpha gibi 0 dan girmedi bu işe en az 10 yıllık geçmişi var. Yahoo, Msn search vs piyasadayken google ortaya çıktı ve onları geçti.

bence en iyi arama motoru yahoo inanmıyorsanız kendiniz test edin googla`da sonuçsuz kalan aramalarda aynı aramayı yahoo`da yaptığınızda aradığınız siteleri rahatlıkla bulabildiğinizi göreceksiniz

Microsoftun bunca yıl uğraştığı ve Milyonlarca dolar harcadığı halde. Bilgisayar kullanıcılarının % 95 gibi bir oranının Microsoft ürünü kullanması ve bunlarında Defult olarak http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157 Bu adrese yönlendirilmesine rağmen Yani Microsoftun arama motoruna. Bunlara rağmen elindeki bu fırsatlara rağmen Başarısız oluyor olması garip. Bilgisayarların % 95 onda olmasına rağmen Herne yapıyorsa bu % 95 otomatik olarak % 5 e düşüyor. :D komik

Bence hala ve yine google..

bence bing google nin sunucularından veri alıyor.

google tabiki alışkanlık yaptı bingi niye zorla kullanmaya çalışıyımki tabiki google kullanıcam çünkü bing daha yeni çıktı ve googledan daha iyi olma ihtimali şu an için bence yok çünkü daha beta

Bence Google karşı Bing desteklemeliyiz, Yoksa interneti tek bir şirkete devrediyoruz ve bu çok tehlikeli.Artık Bing zamanı...

googleda arayıpta bulamadığınız bir arama olursa o zaman yahoo kullanın farkı kesinlikle göreceksiniz

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir