Bing ve Wolfram Alpha iş birliğine gidiyor!

Microsoft, Google'a karşı Bing'in gücünü artırmayı sürdürüyor: Son yenilik dengeleri değiştirebilir.

  • Ümit Öncel
Bing ve Wolfram Aplha iş birliğine gidiyor!
Bing, Google'a karşı Wolfram Aplha'yı yanına çekti

Bing çok hızlı girdiği arama motoru piyasasında emin adımlarla ilerliyor ama ilerleyişin yavaşlamış olması Microsoft'u alternatifler üretmeye yöneltiyor. Bu arayışların son örneği olarak ise Bing, son derece kapsamlı sonuçlar üretebilen ünlü arama motoru Wolfram Alpha ile iş birliğine gitme kararı aldı.

Bu yeni iş birliği artık Bing'in son derece karmaşık matematiksel sorunlara çözüm sunabileceği veya basit bir arama sonucunda sadece o içeriğe sahip internet siteleri değil, aranan kelimelere ait bilimsel bilgiler de aktarabilecek. Wolfram Alpha'nın ardındaki dahi bilim adamı Stephen Wolfram ise bu gelişmeyi şu sözlerle yorumladı: "Microsoft ve Bing ile gördüğümüz şey, bilgisayar ile toplanmış bilginin bir uygulamaya, bu örnekte bir arama motoruna, aktarılmasının ilk adımları".

Bing ise aralarında Wolfram Alpha iş birliğinin de bulunduğu önemli yenilikleri tanıtmak için özel bir web sitesi hazırladı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

bos denizlere yelken aciyorlar..

aynen. olmıyacak duaya amın diyolar. google bırakırmı bu piyasayı size ya.

Hadi microsoft ez şu yeni yetmeyi göster ona bilişim dünyasının kıralı kimdir. Günde 50-100 kez arama motorlarını kullanan ben sonuna kadar arkanızdayım. :p
Şaka bir yana rekabet iyi oldu google yeni birsürü gelişme yaptı bingden sonra, google tamamen işimizi görüyor olsada tekel her zaman kötùdür.

google'ın bu tip şeylerle yıkılması hmm mısır piramitlerinin new york'ta yıkılması gibi bişey Google pazar payının %40 ın altına düşmediği sürece istedikleri arama motoruyla birleşsinler

Google a bir vurana google roketatar. :)

Ben google'dan son derece memnunum. son kullanıcıya işlerini görebilecekleri ücretsiz yazılımlar ve aynı şekilde ücretsiz internet uygulamaları sunan ve bunu sürekli güncelleyen başka bir firma daha var mı ? yok... Google forever

Aaaa a öylemii hadi o zaman ailecek binge geçelim...
Puff....

Bazı insanların alışkanlıkları vardır ve bunları değiştirmek hiç kolay değildir.Microsoft yanına istediğini çeksin istediği kadar reklam parası harcasın, bing koca göbekli bir ton ton amcada olsa google bir kalleşlik yapmadığı sürece kolay kolay google'dan vaz geçmem.

Gercekten iddiali bir adim.

o Stephen Wolfram ne dahi adammış ya, üniversiteye erken girmiş, erken bitirmiş fln filan :) ayrıca mathematica adlı programın da yapımcısıymış. helal valla..

10 kasımdan sonra yeni bir tarayıcı arıyordum ben de. galiba bing i denemeliyim...

google a karşı bing ve wolfram alpha nın birleşmesi turkcell e karşı aria aycell birleşmesi gibi bişey olur bence :))

direk satın alsa olmuyor muymuş?

Google'a kaşı Bing'in hiçbir şansı yok.Boş uğraşlar bunlar.Google köşe başlarını kaptı.
Microsoft parasını çarçur ediyor.

Microsoft, Amerika'yı yeniden keşfetmek yerine insanlığa yeni şeyler kazandırmaya çalışmalıdır.

Elimde Microsoft'a göre 5 büyük proje var. İstediğim parayı verirlerse bu projeleri onlara satarım. Bu projelerden birisi Microsoft'a çok büyük bir değer katacak ve farklı bir anlam yükleyecek bir projedir.Bu teklifim Google için de geçerlidir.

"microsoftdownload" bu metni aynı şekilde bir google birde bing üzerinde aratınca belli oluyor microsoftun nerelerde olduğu.
Google gibi bir arama motoru olabilmesi için çok çalışması gerekir tabi bu arada google ne yapar....

Sen de yorum yaz