Binlerce cep telefonu hattı kapatılabilir!

Turkcell, Vodafone ve Avea'ya bağlı binlerce hat kapanma tehlikesi ile karşı karşıya. İşte detaylar.

Binlerce cep telefonu hattı kapatılabilir!

Bilgi ve belgelerinde eksiklik ve yanlışlık bulunan GSM abonelerinin, 10 Kasım 2009 tarihine kadar ilgili işletmeciye başvurarak belgelerini tamamlamaları gerekiyor. Aksi halde sayısı 500 bini bulan hatların şebekeyle bağlantıları kesilecek.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan (BTK) yapılan açıklamaya göre, GSM mobil telefon hizmeti sunan operatörlerin kayıtlarında bilgi ve belgelerinde eksiklik ve yanlışlık bulunan abonelerin, 10 Kasım'a kadar, kimliklerini ispatlayıcı belgelerle ilgili operatöre başvurarak bilgilerini güncellemeleri gerektiği ifade edildi.

Belgeler tamamlanmazsa ne olacak?

Açıklamaya göre, güncellenmeyen hatlar, 10 Kasım'dan sonra, yedi gün süresince gelen aramalara açık tutulacak. Bu 7 günün ardındansa, hattın haberleşme şebekesi ile bağlantısı kesilecek. Haberleşme şebekesi ile bağlantısı kesilen hatlar, bilgilerdeki eksikliklerin tamamlanmasının ardından yeniden haberleşmeye açılacak.

Bu arada kullanıcılar bir kereye mahsus olmak üzere, başkası adına kayıtlı olan ancak kendilerinin kullandığı hatları üzerlerine kaydettirmek için 10 Kasıma kadar, vergi, resim, harç ve benzeri mali yükümlülüğe tabi olmaksızın abonelik sözleşmesi yapabilecek. Hatların eski abonelerinin yapılan işleme, taahhütnamenin imzalandığı tarihten itibaren bir yıllık zaman aşımı süresi içinde itiraz hakları bulunuyor.

Hürriyet

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

yaw biz hattımızı kapatmak için gidiyoz, kapattırmamak için 10 takla atıyor operatörler. Şimdi kimlik bilgisi eksik diye mi kapatacakalrmış? :)

sorunmu kapatırlarsa onlar kaybeder Müşteri her zaman kazanır biri kapatırsa diğerinden alırız....

eksik bilgim olsa da kapatsalar keşke...99 yılından beri yani 10 yıllık Turkcell abonesiyim. Bu zamana kadar tek bir kıyağını görmedim. Sadece doğum günlerimde 500 sms bedava..kim ne yapacaksa o kadar smsi.Ayrıca "bugün doğum günüm, kutlu olsun" diye 500 sms atacak var mıdır acaba..neyse dertliydim yazayım dedim..

Zor kapatırlar......

kapatırlarsa kendileri kaybeder onlarca abonenin parası gider ellerinden

trcll artık müşteriye doymuş bir operatör, müşteri kaybetmek gibi bir endişesi yok. Diğer operatörlere "hattımı taşıyacağım, tarifenizi beğenmiyorum" dediğimizde "tamam şu kadar kontör, şu kadar sms hediyemiz olsun şu tarifede şu kolaylıklar yapalım." derlerken trcll "bişey yapamayız, tarfe böyle" deyip kestirip atıyorlar.

Ya bu uygulama bugaristanda da var.

blöfe bak zor kapatirlar hatlari isterseniz hepsini ayni anda kapatin kim kaybeder? XD

Yer mi be kapatamazlar.

kapatsınlar ben razıyım,açıktan para kazanma muslukları da kapanır....

bu bir yasadır kapatmak zorundalar

Ortaya saçma sapan bir zorlama sunuluyor.Ama ne yapılması gerektiği hususunda hiç kimse açıklayıcı bir bilgi vermiyor.Kimin eli kimin cebinde.

ne yapmamız gerekeni bilen varsa paylaşırmısınız hiç bir şey anlamadım

nereye kapatıyorlar ya, aç kalır hepsi aç.

Sen de yorum yaz