Binlerce oyun, tek seferde satıldı

Guiness Rekorlar Kitabı'na bile giren dev oyun arşivi, öyle bir fiyata satıldı ki...

  • Ertuğrul Süngü
Oyunların dev arşivi işte böyle satıldı
Kargo için ödenecek tutar büyük merak konusu

Konu bilgisayar oyunları olduğu zaman birçok insan için akan sular durur. Fakat bir de Michael Thomasson gibi koleksiyoncular var ki onlar için akan su değil, tüm şelaleler durabilir. Evet, son bir yıldır kendisinden bir hayli söz ettiren ve Guinness Rekorlar Kitabına adını "En büyük oyun arşivine sahip adam" olarak yazdıran Thomasson, sonunda yapacağını yaptı ve elde avuçta ne varsa sattı!

Arşivinde 11.000'den fazla oyun bulunduran Thomasson, BBC Micro'dan, Sony PSP'ye, Commodore 46'ten, Neo-Geo'ya yetmezmiş gibi piyasaya çıkmış tüm Xbox platformlarının oyunlarını ve çok daha fazlasını arşivinde barındırıyordu... Daha önce verdiği röportajlarla da tanınan Thomasson, her ne kadar arşivi ile fazlasıyla gurur duyuyor olsa da ailesine destek olmak amacıyla dev bir satış gerçekleştirdi. Açık arttırmaya çıkardığı arşivin başlangıçtaki satış fiyatı, 7 Haziran günü itibariyle 100.000 dolar civarındaydı.

Sadece birkaç gün önce tamamlanan arttırma tam tamına 750.250 dolardan, ismi belli belli olmayan bir kişi tarafından satın alındı. Pek tabi en çok merak edilen konuların başında, böyle bir parayı oyun koleksiyonuna yatırmayı göze alan kişinin kimliği yer alıyor ama merak edilen bir diğer önemli konu da bu dev arşivin ne kadarlık bir kargo ücretine tabii olacağı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Santın alan insan ya enayi yada para havuzunda yüzüyor .

Demek ki gerçek bir koleksiyoncu değilmiş. Koleksiyoncu ruhu olsaydı bebekleri gibi sayardı onları satmazdı. Gerçi bebeğini de satarsa onu bilemicem tabi.

@18 Haz 2014 22:17 sana 750.000 dolar versinler de görürüm seni ben laf yapması konuşması kolay adam paraya sıkışmış birde..

Commodore 46 ?

Enayiler sağolsun

Abi şimdi o koleksiyonu toparlayabilecek adam zaten fakir değildir ve sen uğraş o mükemmel koleksiyon için sonra da sat. Yalanmışsın be maykıl

@18 Haz 2014 23:55 yurt dışında asgari ücretli bir işte çalışması ve arşiv için yeterli sabrı olması yeterli.....

Arşivi alan adam taşıma işlemi içinde bir kargo firması alır merak etmeyin.

ali ağaoğlu almıştır kesin :) :) :)

Satın alan adamın birkaç tane daha fazla oyun alıp rekoru kıracağı aklınıza gelmedi mi? Arşivde çok fazla oyun olabilir amam mesela çıkıp toplatılan v.b bulunabilecek oyunlar hala var adam 1-2 oyun bulsa zaten rekoru kıracak, satan adamda zaten paraya sıkıştığı için satmış farkındaysanız.Birde bu açıdan bakın olaya...

boş adam çok normaldir...

Oyun arşivinin içeriğini bilmiyorum commodore 46 neogeo güzel detaylar ancak xbox arşivini kendisine saklamasını söylerdim (xbox`da forza serisinden başka bir numarasını görmedim) gerçek oyun tutkunları nintendo sega neogeo hayranıdır playstation xbox`ın yüzüne bile bakmazlar..... son olarak eleman hayırlı evlatmış herkese böyle bir başarı ve her anne babaya böyle bir evlat nasip olur inşallah.....

Sen de yorum yaz