Bir Açıklama da Türk Telekom'dan Geldi!

Turkcell'in abonelerine uygulayacağını açıkladığı "hotspot ücreti" hakkında, Vodafone'dan sonra bir açıklama da Türk Telekom'dan geldi!

Bir Açıklama da Türk Telekom'dan Geldi!

Geçtiğimiz günlerde, Turkcell'in, Ocak ayından başlamak üzere abonelerinden hotspot, başka bir deyişle mobil interneti diğer cihazlara dağıtma ücreti alacağı açıklanmıştı. Vodafone ise, abonelerinden böyle bir ücret almayacağını açıklayarak, en azından kendi abonelerinin yüreğine su serpmişti.

Bir süre için sessiz kalan Türk Telekom da, konu ile ilgili bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada, Türk Telekom abonelerinden de böyle bir ücret alınmayacağının altı çizildi.

Türk Telekom'un açıklaması şöyle:

"Akıllı cep telefonlarında bulunan ve 'hotspot' olarak adlandırılan 'Kişisel Erişim Noktası' özelliğinin kullanımına 1 Ocak 2019'dan itibaren ücret getirileceği tartışmaları üzerine abonelerimizin doğru bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

Türk Telekom, müşterilerinin kendi mobil internet paketlerini dizüstü bilgisayar, tablet gibi farklı cihazlarla "Kişisel Erişim Noktası/ Hotspot" özelliğini kullanarak farklı cihazlarla paylaşmalarından herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Ayrıca Türk Telekom'un, herhangi bir Wi-Fi (kablosuz internet) ağına erişimin olmadığı durumlarda kullanıcıların cep telefonları vasıtasıyla 'hotspot' özelliğini kullanarak aygıtlarını internete bağlayabilmelerinde herhangi bir aygıt sayısı sınırlaması da bulunmamaktadır."

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

1 Kiilo portakal aliyorsunuz simdi eve geliyorsunuz ve evde misafir var onlara ikram ediyorsunuz sonra kapınız çalınıyor ve Gelen portakalı size satan satıcı sizden direk olarak ek ücret alıyor :) Ne kadar mantıksızlık benim olan portakalı veriyorum onun parasını verdim sonucta dimi ? Aynı hesaba denk geliyor aslında cebimizden ne kadar almaya bakıyolar . Poşet hotspot vs :) Hepsi artık bizde de tükendi ne yapacagız hiç bilmiyoruz..

Sen de yorum yaz