Bir antivirüs yazılımı tarih oluyor!

Dev antivirüs yazılımlarından biri artık yok: İşte tarih olan o yazılım ve yaşananlar!

  • Zeynel A. Öztürk
CA Antivirus, 'Total Defense' oluyor!
AV-Test.org'un testlerinde sertifika almayı da başaramamıştı

Kurumsal yazılım ve BT hizmetleri şirketi CA, Antivirus bölümünü risk sermayesi firması Updata Partners'e sattı. Updata, Haziran ayında anlaşmanın yerine gelmesinin ardından Total Defense Inc. adında yeni bir şirket ortaya çıkarmayı planlıyor.

CA'nın satılan İnternet Güvenliği İşletmeleri Birimi, dünya çapında 60.000 işletme tarafından kullanılan bir antivirüs teknolojisi. Bu arada CA, kurumsal odaklı kimliğini ve erişim yönetimi yazılımı faaliyetlerini devam ettirecek. Geçtiğimiz hafta yapılan anlaşmanın finansal detayları ise açıklanmadı.

CA'nın dördüncü çeyrekteki satışları yüzde 5 artmış, analizcilerin tahmini olan 1.17 milyar doların altında, 1.13 milyar dolar seviyesinde seyretmişti. CA'nın anti-zararlı teknolojileri, bağımsız testlerde vasat bir performans sergilemişti, ancak yeni yönetimin bunu kolaylıkla düzelteceği düşünülüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Başlığı görünce nod32 den bahsediliyor sandım. :D eset tarihe meyda okuyor 4 yıla yaklaştık hala yeni sürüm yok. Tarih olmaya çalışıyorlar galiba.
Norton ile kaspersky her yıl yeni sürüm yayınlıyorlar ama eset seyrediyor. Ya batacak ya da yıllardır üzerinde çalıştıkları bir şeyle ikinci kez anti virüs piyasasının içine edecekler.

haklısın kardeşim kullanıcı arayüzü hep aynı madem görünümü yapamıyosunuz bari zararlı yazılım yakalamada performans göstersinler...

Hackerlar yeni virüsler yazmalı ki birilerinin ekmeğine yağ sürülsün böylece bu şekilde oluşan yeni bir anti-virüs sektörü diye bir sektör oluşsun.Bu sektörde tutunabilenler de paracıkları ceplerine götürsün.Yani hackerlar birilerine yeni bir sektör oluşturarak onlara istihdam sağlasın.Eee durum böyleyken sizce anti-virüs yazılım şirketleri hackerlar ile dost mu olmalı düşman mı olmalı?
Ya da olmadı işler kesat giderken kendileri ufak birkaç zararlı (belki de gerçekten çok zaralı) programcık yazarak ortalığa salıp sonra mucizevi bir şekilde işlerin canlanması sanırım sadece tesadüften ibaret olmasa gerek :)

Olabilir :)) Ama antivir ile idare ediom bi sorunda yok çok şükür :DD:D:

Olabilir :)) Ama antivir ile idare ediom bi sorunda yok çok şükür :DD:D:

Milyar Dolarlık şirket sertifika alamadı diye kendisini tarihe mi gömecek.!

hsn-design Smart security 5 çıktı uyanda balığa gidelim

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play