Bir Apple efsanesinin sonu geldi!

Apple, uzun zamandır satışını sürdürdüğü emektarını nihayet raflardan kaldırıyor!

  • Ercan Uğurlu
Bir Apple efsanesinin sonu geldi!

Apple, Retina ekranı bulunmayan eski 13 inç MacBook Pro'ları aşamalı olarak raflardan kaldırma kararı aldı. Amerika'daki mağazalardan birer birer kaldırılacak olan eski MacBook Pro'lar, böylece yerini yeni modellere bırakacak. Apple Insider'dan gelen bilgi, pek çok Apple mağazası tarafından da onaylanmış durumda.

İlk olarak Apple'ın ABD mağazalarında başlayacak olan uygulama geç olmadan ülkemize de uğrayacaktır. Bununla birlikte Retina ekranlı MacBook Pro'lar halihazırdaki modellerden daha pahalı. Eski modeller 1099 dolara alınabilirken, Retina ekranlı 13 inç MacBook Pro'ların fiyatları 1299 dolardan başlıyor.

Peki, yeni MacBook Pro'larda neler olacak? Yeni MacBook Pro'larda OLED touchpad'in yanı sıra tam 4 adet USB Type-C portunun da olması bekleniyor. Öte yandan elbette Apple'ın her yeni tanıttığı MacBook'unda daha ince ve daha hafif tasarımın bu defa da gündemde olması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Ram ve depolama birimi standart ve sökülebilir olsn son macbook pro...

@24 Haziran 2016 15:55 bu kalkacak ürün öyleydi ama artık olmaz sadece Apple değil sectördeki tüm ürünler bu yolda ilerliyor

Sen de yorum yaz