Bir ayda en fazla kaç SMS atabilirsiniz?

Bir ayda 14.528 adet SMS gönderirseniz faturanız kaç sayfa olur? İşte sorunun canlı yanıtı...

  • Selim Öztürk
Bir ayda en fazla kaç SMS atabilirsiniz?
Sadece bir ay içinde 14.528 adet SMS...

Geçtiğimiz günlerde teknoloji bültenlerine düşen bir haber, bu kadarı da olmaz artık dedirtecek türdendi. Hardesty ailesinin küçük kızı Reina, ki o henüz 13 yaşında, sadece bir ay içerisinde 14.528 adet SMS göndererek büyük bir rekora imza attı. Ay sonunda eline 440 sayfalık bir AT&T fatura bilgisi gelen baba Greg Hardesty ise faturalandırmada bir yanlışlık olabileceğini düşünerek faturadaki ayrıntılı bilgileri yeniden hesapladı; ancak ortada bir yanlışlık olmadığını da çok geçmeden kabul etmek zorunda kaldı.

Her gün telefonuyla yaklaşık 484 SMS gönderen Evin küçük kızı Reina, ay içinde neredeyse her iki dakikada bir SMS çekmeyi başarmıştı. Bu durumda akla takılan soru ise şu: Baba Greg, bu 440 sayfalık fatura için ne kadar ödemede bulunacak?

Bilindiği gibi cep telefonu operatörlerinin birçoğu, abonelerine sundukları çeşitli tarifelerle gün ya da ay içerisinde abonelerin belirli bir sabit ücret üzerinden sınırsız konuşma yapabilmesini ya da sınırsız sayıda mesaj gönderebilmesini mümkün kılıyor. Baba Greg Hardesty de ay içerisinde neredeyse 900 SMS gönderdiğinden dolayı AT&T'ye ayda 30 Dolarlık bir sabit ücret ödeyerek sınırsız SMS tarifesinden faydalanıyordu. Bu nedenle baba Hardesty, sadece bir ay içinde yaklaşık 14.528 adet SMS gönderen Reina için de kullanmış olduğu tarife gereği AT&T'ye sadece 30 Dolarlık bir ödemede bulunacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

Nediim helal olsun kıza. Benim ayda attığım SMS i o 2 dakikada atıyor... :D

ohooo bende böyleyim :D

Way bee :)
Fırsattan İstifade bu olsa gerek :D

Bu yaşta yoldan çıkmış şuna bak yazık !!!

AT&T yi dogduguna pisman etmisler muhahaha

ohaaaa diyorum!!!

her zaman 'ekonomik' paketler aleyhimize olacak değil ya :D

azcık da onlar kazık yesin...

inada bindirsek bizde yaparız :)

Kız mesajları nerelere atmıştır kim bilirde her neyse.Fatura çok az gelmiş herhalde burda olsa 3 milyardan aşşağısı kurtarmazdı :)

3500 tane atıom avea ile 39 kontore

yuhhhhh o bacaksız kız hiç yememiş içmemiş sıçmamış ne bilim tv izlememiş dışarı çıkmamış veya dersini çalışmamış mı da ay içinde her 2 dk da bir msj yazmayı başarmış. pesss doğrusu .

Mesaj sayısı deilde o kadar mesajın içeriğini açıklasaydınız daha iyi olurdu her 2 dk da mesaj atılıcak şey neymiş insanın parmakları ağrır:D

Rekor mu, reklam mı?... At&t güzel bir reklam mı yapmış acaba?... Başka açıdan bakarsak sadece vergisini ödeyip ücret talep etmeden reklamını San Antonio Spurs'den daha iyi yapmış olur. :)

ben 15 günden 5000 smsi bitiriyorum yani :))) avea saolsun

ben 15 günden 5000 smsi bitiriyorum yani :))) avea saolsun.
**********************************************************
Türkiye Rekoru da sende demekki:D

yani avea'nın 5000sms olayı bu işin suyunu çıkardı . kuzenim 5000sms'i 10 günde bitiriyor ama attığı mesajlara baktım çoğu tek kelime :( utanmasa nefes aldığını bile yazacak sevgilisine . çok sinir bozucu bir olay . ben ayda 1000sms kullanabiliyorum .

anlamadığım bu kadar mesajı bir ay içinde kime attı her iki dakikada 1

sms yani küçümsenecek bi rakam değil...

mesaj çekene kadar arıyorum mesaj bizi bozar klasımız sarsılı :d

Temmuz ayında 2 Avea hattan 5000'er smsi bitirip, Turkcell'den de 3000 mesaj paketini bitirmiş biri olarak(Yani 13000 sms) çok da garipsediğim bi durum değil açıkçası. Ama ilgimi çeken şey her mesajın tek tek faturaya geçirilmiş olması. Mesajların da faturada tek tek belirtildiğini ilk defa burda duydum.

ben işim geregi bi çok kişiyle mesajlasıyorum konuşuyorum ama ayda su ana kadar en fazla 2500 msj atabildim bu ufak kız ne işle meşgulde bu kadar yogun mesajlaşıyor anlamış degilim ama yinede aferin ona telefon şirketleri hep bizi kazıklıodu bu sefer biz yani telefon kullanıcıları şirketi kazıklamışız

abi 13 yaşında bir kızın eline telefonu verip 15bin msj atmasına izin veren aileyi kınıyorum. hiçmi takip etmemişler kızlarını. 2dk da 1mesaj attıgını görüp sormamışlarmı kızım napiyorsun diye. bu nasıl bir ilgisizliktir yaa yuhhh 50bin dolar gelseydi keşke de birazcık kızlarıyla ilgilenselerdi

AT&T, genç kızın attığı mesajları açıkladı!

Sadece 3 dakikalık bir kesit;

********************************
.
.
03.31: Yatıyos
03.31: Kalkıyos
03.32: Yiyos
03.32: İçiyos
03.33: Adiyos
.
.
********************************

yuh kıza(bücüre) bak:D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play