Bir bakışta Galaxy S5!

Henüz hakkında resmi açıklama yok ama Galaxy S5 hakkında inanılmaz iddialar ortalıkta cirit atıyor!

Bir bakışta Galaxy S5!

Samsung'un yeni telefonu Galaxy S5'in muhtemel çıkış tarihi yaklaşıyor. Duyumlara göre, Samsung telefonu Şubat 2014'teki Mobile World Congress sırasında tanıtacak.

Ancak asıl heyecan verici detay, Samsung'un yeni telefonda iris tarama sistemini kullanma ihtimali. Böylece Samsung, Apple'ın yeni kullanmaya başladığı parmak izi tarama teknolojisini tarihin tozlu sayfalarına gömerek, telefon güvenliği konusunda çığır açmaya çalışacak. İris tarama teknolojisine sahip telefonlar, başka birinin eline geçtiğinde çalışmayacak veya sahibi hala telefona bakarken ekran kararmayacak ya da sahibinin gözü artık telefona beli bir süre odaklanmadığında, telefon otomatik olarak ekranı kilitleyecek. Dolayısıyla, bu teknolojinin hem kullanım alışkanlıklarını hem de telefon güvenliğini çok olumlu yönde etkilemesi bekleniyor.

Ayrıca telefonun QHD ekrana sahip olması da bekleniyor. Bu da, 1080p çözünürlükten daha yüksek bir ekran demek. Ekran çözünürlüğünün muhtemelen 2.560 x 1.440 piksel çözünürlüğünde olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca 2.5GHz hızında 64-bit işlemcili ilk Android telefon olması da muhtemel. 5,5 inç boyutunda bir dev olacağı konuşulan telefonun ayrıca piyasadaki ilk 4 GB RAM'lı telefon olacağı da iddia ediliyor. 

Son olarak, S5'in, Galaxy Round'da kullanılan kavisli yapının daha da ileri götürülmüş bir hali ile karşımıza çıkabileceği söyleniyor. Ama bizce S5'te kavisli bir yapı görme ihtimalimiz, yok denecek kadar az...

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

4 mb ram? bir yanlışlık var sanırım

4 gb ram mı? 4 mb ram mı? yoksa bende mi bi yanlışlık var???

4 mb ram mı? 4 gb ram mı? yoksa benmi yanlış biliyorum??

4 mb ram mi:/.gb olmasın o. Ayrıca Samsung'un çıkarttığı çok özellikli telefonların özellikleri düzgün çalışmıyor mesela ses ile müzik kontrol air view bunlardan birkaçı sadece not:s4 kullanicisiyim bu srda

4 MB faila;SA;D;A;s;AÜ;T;

4 GB................

5 MB mı boyle olursa samsung ölür :) gb yazacağıniza mb yazmıssınız :)

4MB Ram ne fazlaymis be!

Göz tarayıcısının parmak izini tarihe gömmesi mobil olarak çok zor. İkisi de taklit edilemez yapıdalar ama göz taraması için belli bir uzaklıktan sabit durarak beklemek gerekiyor ancak appleın geliştirdiği touch id'yi kullanmak için herhangi bir açı uzaklık veya sabit olma durumu söz konusu değil koşarken de telefonu açabiliyorsunuz çünkü bastığınız tuş hep oradaydı yabancı gelmiyor ancak hareket halindeyken retina taraması yapılabilmesi çok zor bu da telefonunu açmak isteyen kişinin o an durup açması gerektiği anlamına geliyor ki bu da rahatsız edici.

güvenlik birinci aşamada olursa ve gerçekten bu iris teknolojisi dedikleri şeyi telefona koyarlarsa, telefon çalınmaya karşı da güvende olur. öyle bişey yaparsa samsung, satışları tavana vurur.

yorum yapan sivri zekaların hepsi; 4 mb ram'a takmış arkadaş... Yazım yanlışlığı olmuş, tabiki 4 gb... Maaşallah zehir gibi beyinlere sahipsiniz, gözünüzden de bir şey kaçmıyor hani :)

Yürü be Samsung Reyiz kim tutar seni ! Apple'nin kaziklarina dur deme vakti geldi geçiyor

imkansız bi teknoloji telefon için kullanılan her ortam buna imkan vermez ve telefonun ön yüzüne böyle bir sistem yerleştirilemez çok uçmuşlar kim attıysa

bir bakışta plastik çöpü.....

4 GB RAM YAAA DOĞRU OKYUN

Millet mb yazısına takmış insanlık hatası yanlış yazamaz mı? İlla dalga geçeceksiniz, geçmeseniz incileriniz dökülür

Yorum yapacak bisiyeniz yoksa, 4 mb ram diye kafa utulemeyin.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir