Bir cep faturası faciası daha

Eğer size de böylesine inanılmaz bir fatura gelseydi, acaba siz ne yapardınız?

  • Ertuğrul Süngü
Bir cep faturası faciası daha
10,000 dolarlık faturaya büyük bir indirim yapıldı

Ekim ayında yayınladığımız bir haberde, sizlere 200.000 dolar civarı internet faturası ödeyen Florida'lı bir kadının hikayesini anlatmıştık. Kanada'ya tatile giden kardeşinin akıllı telefonunda bulunan roaming özelliğini kapamayı unutması sonucu ortaya çıkan inanılmaz rakam, dünya üzerindeki belki de en yüksek faturaydı.

Bu seferki haberimizse direk Kanada'dan geliyor. Wyburn'lü John Gibson, herhalde yaptığı Phoenix, Arizona seyahati sonrasında yaşadıklarını asla unutamayacak.

Gezi esnasında Gibson'un oğlu Jason ve torunları Jayden ve Sawyer, laptop yardımıyla birkaç film ve video izlemiş. Aile Weyburn'deki evlerine geri döndüklerindeyse, servis sağlayıcıları SaskTel'den kendilerine gönderilmiş olan 10,000 (Tam olarak 10, 668,38) dolarlık fatura ile karşılaşmışlar.

Neyse ki SaskTek durumu anlayışla karşıladı ve Gibson'a çok büyük bir imkan tanıyarak faturasını sadece 1,000 dolara indirdi. Sonuç olarak biz teknoloji tutkunlarına bir ders de Kanada'dan gelmiş oldu.

Siz siz olun internet sağlayıcınız ile yapacağınız anlaşmayı imzalamadan önce bütün detaylarını iyice okuyun. Sıra tatile geldiği zamansa tıpkı valiz hazırlar gibi teknolojik altyapınızı da hazırlayın ki eve döndüğünüzde korkunç sonuçlarla karşılaşmayın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Vodafone kullanan garibanlar dikkatli olsun Türkiye içinde bile her an romaning ücreti girebilir korkusu yaşamaya alışın... :P

ev telefonuma 9044 TL fatura geldi bu ay :)))) afrika dahil her yeri aramışım :)

4-5 ay önce yine burdan okumuştuk yazık yazık....

türksel çok yaşaa.a.a.a... :)

bir cihazda ne kadar çok teferruat varsa o kadar çok sorun yaşarsın, özellikle ücretli servislerde, bu yüzden ihtiyacın kadarını alacak gerisin düşünmeyeceksin, az ama öz teferruatı olursa kontrol etme oranın artar, unutma oranın düşer.

okurken fenalaştım.

yazık SaskTel'e 10bin içerde

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play