Bir dedikodu daha yalan çıktı

Teknoloji dünyasında her gün ortaya atılan sayısız dedikodudan bir daha, resmi olarak yalanlandı!

  • Ertuğrul Süngü
Microsoft açıkladı; "Yeni Xbox One yok!"
Mevcut Xbox One'lar için herhangi bir açıklama yok

Teknoloji dünyası dedikodularla, varsayımlarla hayatta kalan, farklı bir platforma dönüştü. Bundan sadece bir süre önce ortaya çıkan, optik sürücüsüz yeni Xbox One modeli hakkındaki haberi sizlerle paylaşmıştık. Bu haberin üzerinden çok geçmeden gelen yeni bilgilere göreyse böyle bir cihaz söz konusu değil.

Microsoft'un ürün müdürü olan Aaron Greenberg'in yaptığı açıklamaya göre, optik sürücüsü olmayan Xbox One gibi bir ürün dedikodudan başka bir şey değil. Ayıca bir süredir bahsi geçen fiyat düşürme politikasının da sadece hurafeden ibaret olduğu, Greenberg'in açıklamaları ile kesinlik kazandı. NeoGAF forumlarda büyük bir tartışma platformuna dönüşen konu başlığı, temelde Xbox One'ın 2014 yılı içerisinde neler yapacağını gösteriyordu ki birçok kişi optik sürücüsü olmayan ve beyaz tonda üretilecek olan yeni Xbox One'ı çoktan kabullenmişti.

Greenberg, kendisine Twitter üzerinden; "399 dolarlık Xbox One dedikodusunun doğruluk payı var mı?" şeklinde sorulan soruya, "Hayır, yok. İnternet üzerinde okuduğunuz her şeye inanmamalısınız" gibi bir cevap vererek, bir süredir ağızdan ağıza dolaşan dedikodulara son verdi. Her ne kadar mevcut Xbox One ve oyunları hakkında yazılanların doğruluk payı bulunuyor olsa da ucuz fiyata satılacak bir Xbox One'dan söz bile edilemeyeceği kesinlik kazanmış durumda.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost