Bir devrin sonu mu?

Bugüne dek hemen her yerde karşımıza çıkan bu cihaz, Microsoft'un yeni bombasında yer bulamayabilir!

Bir devrin sonu mu?

Microsoft'un merakla beklenen yeni nesil Xbox'ı hakkında ortaya atılan son iddia, oyuncuların önemli bir alışkanlığı tarihe gömecek cinsten... MCV isimli sitede yayınlanan iddiaya göre Microsoft, yeni nesil Xbox'ında herhangi bir optik medya okuyucuya (DVD sürücü gibi) yer vermeyecek...

Sitenin yayınladığı haberde, yeni nesil Xbox'ta bir çeşit SSD sürücü olacağı söyleniyor ve oyunların doğrudan bu diske indirileceğinden behsediliyor. Yeni konsolda bir kart yuvası olup olmayacağı konusunda ise herhangi bir açıklama söz konusu değil.

Ama Microsoft eğer optik disk okuyucuyu tarihe gömerse, muhtemelen bir kart yuvasını cihaza ekleyecektir. Bu yuvanın standart SD kartlar için mi olacağı, yoksa Microsoft'un kendine özel bir formatla mı ortaya çıkacağı konusunda ise tahmin yapmak bile şu an için güç görünüyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

usb 3.0 eklesin yeter.

aha işte o zaman tam batar...

usb 3.0 eklesin yeter.

------------------------------------

istemiyorlarsa eklemesinler bakalım bu piyasada yenilikçi olmayan batar...

Karta çok gerek yok, USB çok olursa her çeşit depolama birimi takılır

Gerek film gerekse müzik ya da haberde olduğu gibi oyun vb. multimedya içeriklerde artık cdnin bitmesi gerçekten iyi olurdu. Cd çizildi lens bozuldu derdi biter. Hem ticari anlamda dağıtıcı firmalar biterdi ama tasarruf açısından cd, optik cihaz vb. hammadde işçiliklerinden bunların dağıtımından vs. dünyaca tasarruf ederik. İsteyen istediği içeriği satın alıp cihazının sabit diskine indirsin. Zaten bu tür şeyler belliki her yerde düşünülüyor.

Bomba Ve MS yanyana çok komik duruyor ::D :D

Optik diskler kolay kolay ölmez.Hele tr gibi internet altyapısı çok berbat olan ülkelerde micro bu konsolu resmi satmaz sattırmaz.Adamlar koyar bir usb3 ya da esata bakar keyfine.İçine de 320 gb ssd çaktımı offf beynir ekmek gibi satar.Microsoft is Da Best. :)

böyle bi değişiklik için kesinlikle erken olduğunu düşünüyorum, tabiki cdnin kaldırılması her alanda konuşuluyo artık ama daha blu-ray piyasasına aşina olmayan insanlar var. blu-ray en son cd olacak gibi gözüküyo ama daha o bile o denli popüler değil. özetlemek gerekirse yeni çıkacak xbox ileriki zamanlar çıkacaktır gibime geliyo. (tabi yanlış da düşünüyo olabilir belki de değişim için geç de kalınmış olunabilir bilmiyorum)

mp3 varken dvdaudio`ya ne gerek var tayfası yine iş başında

hd ultra çözünürlülük geliyor ve bu çözünürlülükte bir sinema filmi en az 10 tb yer kaplıyor

bluraydvdler gelişiyor bu kapasiteyi çok rahat taşıyabilecek hologram diskler var

10 tb veriyi (ekstralarıyla 20 tb`ı aşar) usb belleğe sığdırın bakalım

Sen de yorum yaz