Bir Facebook tuzağı daha!

Facebook uygulamaları korkutmaya devam ediyor: Hacker'lar bir kez daha şifrelerin peşinde!

  • Ümit Öncel
Bir Facebook tuzağı daha!
Milyarlarca dolar değerindeki Facebook'ta uygulama kabusu devam ediyor.

Daha önce de uyardığımız gibi Facebook artık eskisi kadar güvenli değil. Kısa aralıklarla ortaya çıkan iki Facebook uygulaması, kullanıcıların kişisel bilgilerini elde etmek için benzer yöntemlere başvuruyor. İlk olarak birkaç gün önce görülen "Error Check System" uygulaması, kullanıcılara profillerinin görüntülenemediğini söyleyerek şifrelerini çalmaya çalışıyordu. Yeni uygulama ise Facebook'un kullanıcı sözleşmesini ihlal ettikleri gerekçesiyle, profillerinin silinmek üzere olduğunu söyleyerek korkutuyor ve kullanıcıları gönderdiği e-postadaki bağlantıya tıklamaya teşvik ediyor. Bu bağlantıya tıklandığında ise kullanıcının şifresini elde eden hacker'lar ayrıca aynı e-posta'nın tuzağa düşen arkadaşlarına da gönderilmesini sağlıyorlar.

Son zamanlarda sıkça gündeme gelen Facebook'un kullanıcı sözleşmesi tartışmaları sayesinde meydana gelen endişeden beslenen bu ikinci hacker uygulamasının şu ana kadar kaç kişinin şifresini çaldığı bilinmiyor.

Facebook uygulamaları ile ilgili en büyük sorun, herhangi birinin Facebook için kolaylıkla uygulama yazabiliyor olması. Üstelik bu uygulamaların yayınlanması için Facebook tarafından kontrol edilmesi gerekliliği bile bulunmuyor. Bu yüzden Facebook zararlı bir uygulamayı devre dışı bıraktığı anda bir yenisi çıkıveriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Facebook içi boş bir sitedir!!!!

Facebook yeni maktül mü yoksa paşa.

facebook bunu önlemini alamazsa hızla kullanıcı kaybedeceketir.

facebook ve youtube gibi siteler iyice antisosyal olmuş tipler sayesinde bayağı revaçta.Ne anlarsınız o saçma sapan sitelerden.Çıkın gerçek dünyada dolaşın kendinize gelin.Hiçbirşey vermeyip çok şeyler götürme olasılığı olan bu içi boş siteler insanları iyice yalnızlığa itiyor.Sosyal olabilmek için böyle araçlara ihtiyacınız yok.Bu siteleri hastalık haline getirenleri tanıdım yazıktır günahtır zaten bozuk olan psikoloinizi böyle saçma sapan sitelerde iyice bozmayın.Ben msn bile kullanmıyorum.Yüz yüze görüşmek varken yemişim msn yi yemişim feysbuku

Facebook sosyal olmaktan öteye çıktı chat desek adına daha iyi etrafta sanatçı kılığında gezen bir sürü amele tabiri insan dolanmakta

bir an önce önlemini alsın

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play