Bir garip Apple araştırması!

Apple fanatiklerini konu alan bu araştırma, Apple'ı nerdeyse bir din olmaya kadar götürüyor...

  • Gökay Özbudak
Bir garip Apple araştırması!
Dini bir buluşma mı yaşanıyor?..

Apple'ın iPhone ve iPad çılgınlıklarının hafife alınmayacakları BBC Three'nin bir belgeseli tarafından bir kez daha kanıtlanmış oldu. Markaların hayatımızı nasıl etkilediği yönünde bir araştırma yapan "Süper Markaların Sırları" isimli belgesel, markaların hayatımızı nasıl etkilediğini araştırıyor ve seyirciye biraz da ayna tutuyor.

Bir Apple fanatiğinin beynine MRI tarayıcı ile bakan belgesel araştırmacıları, Apple severe bir Apple figürü ve dini figür gösterildiğinde beynin aynı yerinde etkileşim olduğunu gördü; "Sonuçlara göre; Apple, inançlı insanların beyninde dini simgelerle aynı etkileşimi yapıyor." Google, Microsoft ve Nokia'ya da ışık tutan belgesel aynı zamanda bir Apple ürünü çıkmadan önce oluşan sıraları da dini birer toplanmaya benzetiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Dinime küfreden Müslüman olsa...

Apple fanboylarına selamlar...

yakında bu insanlar APPLE markasına tapınacaklardır... çok yakındır...

Komik bir araştırma olmuş. :D

Ipod1 alan sonrada pisman olan tanidigim2cisi cikar cikmaz aldi dünyada yaklasik 10 15 milyon kisi Apple plastik torbaya markasini koysun alabilecek kapesitede.
iyi ürünleri elbette var ama geneli mantiksiz sekilde sirf marka adina satin aliyor

apple candır can

benim dinim apple

Fanatiklik tüm konularda saçmalar. Bu bilgiyi tekrardan bizlere gösterdiğin için teşekkür ederiz.!

hayatta almam ben. hangisinin fiyatı, kalitesi uygunsa onu alırım. mesela 2-3 ay çalışıp para toplayıp iPhone alacağıma ya Androidli bir telefon alırım yada ondan daha düşük bir telefon alırım sonuçta amaç artistlik yapmak değil işimi görmesi.

Bu tarz davranışlara sadece Apple için değil ne olursa olsun Aklını Yitirmek Denir başka bir açıklaması olmaz herhalde :)

Adı üstünde FANATİKLİK. Türkiyede futbolada aynı tepki söz konusu...

onların beynine yeterince oksijen gitmiyordur o nedenle biraz sapıtmaları normaldir... sonuçta beyinlerinde tenyalar dolaşıyor...

Bu her zaman böyledir zaten...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play