Bir geri çağırma vukuatı daha...

Bir geri çağırma vukuatı daha: Eğer bu laptop adaptörlerine sahipseniz, bu haber sizi ilgilendiriyor

  • Halil Mollaoğlu
Sony, notebook adaptörlerini geri çağırıyor
Sony: Firma adaptörlerini geri çağırıyor.

Elektronik firması Sony, kısa devre yapma tehlikesi nedeniyle Vaio bilgisayarlarına ait yaklaşık 69.000 şarj adaptörünü geri çağırıyor.

Durumdan muzdarip olan AC adaptör modeli VGP-AC19V17. Bu adaptör Vaio hepsi-bir-arada ürün serileri VGC-LT, VGC-LM, VGC-LN, VGC-JS2 ve VGC-JS3'te kullanıldı. Bu cihazlar Avrupa'da Ekim 2007 ila Ekim 2009 arasında satışa sunuldu.

Ayrıca Eylül 2005 ve Ekim 2009 arasında satın alınmış Vaio Docking istasyonları VGP-PRBX1 ve VGP-PRFE1 de bu durumdan muzdarip.

ABD Ürün Güvenliği Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre zaman geçtikçe adaptörün yalıtımında bir arıza meydana gelebiliyor ve bu da elektrik çarpmalarına sebebiyet verebiliyor. Şimdiye kadar herhangi bir yaralanma durumu olmadı. Dolayısıyla bu geri çağırma süreci tedbir amacıyla gerçekleştiriliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Hatalarını telafi etmeleri takdirlik birşey..

Asus un son yıllarda yüzlerce hatalı ürünü olmasına rağmen(örneğin f3 model notebookların çoğu) değil geri toplattırmak ürünlerinin hatalarını bile kabul etmediler en son mahkemeler le durum sonuçlanabildi oda zor bir süreç malum. Sony büyük bi marka üzerine düşeni yapıyor.. Tşkler sony hala müşterisini önemseyen markaların varlığı sevindirici...

Kesinlikle katılıyorum evet geri çağırma işi hoş gözükmeyebilir ama bir şirket kullanıcı memnuniyeti uğruna isiminin böyle bir konuda geçmesini kabul ediyorsa bu takdire değerdir.

Umarım bu anlayış ülkemizdede yerleşir...

Her ne kadar dizüstüm Sony değilse de Sezar'ın hakkı Sezar'a. Bravo Sony. Sony'den zaten böyle bir davranış beklenirdi.

Her ne kadar dizüstüm Sony değilse de Sezar'ın hakkı Sezar'a. Bravo Sony. Sony'den zaten böyle bir davranış beklenirdi.

2007 de verdikleri bir cihazın hata ihtimal oranında bile ciddiye alıp,geri cagırmanın bir anlamda kusurluyum demenın bunuda beyan etmenın buyuklukten ve gelen bir japon asaleti oldugunu dusunmekteyim...western88

ziyadesiyle hayranıyım.. elektronikte sony'den başka birşey almıyorum.. henüz canım yanmadı sony'den yana, yanacağını da düşünmüyorum.. diğer markalara göre fiyatlar yüksek, ama aldığımda zerre kadar acımıyorum verdiğim paraya.. aksine inanılmaz rahat hissediyorum.. bir de tüm ürünlerini türkiye sınırları içerisinde bulabilsek süper olacak da :/

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play