Bir hile skandalı daha mı?

Volkswagen'in ardından, bir otomotiv devi daha, dünyayı sallayan skandala ortak olabilir!

Bir hile skandalı daha mı?

Fransız otomobil üreticisi Renault, Volkswagen'in yaşadığına benzeyen bir emisyon skandalıyla karşı karşıya olabilir. Telegraph'da yer alan habere göre, firma yetkilileri Renault ofislerinin Fransa'nın yolsuzlukla mücadele birimleri tarafından basıldığını iddia etti. Söz konusu birimden gelen uzmanların belirli araç modellerine yerleştirilen motor kontrol üniteleriyle ilgilendikleri belirtildi. Uzmanların ayrıca firmanın birçok yöneticisinin de kişisel bilgisayarlarını incelemeye tabi tuttukları söyleniyor.

Bütün bu gelişmeler doğal olarak Renault hisselerini de olumsuz bir biçimde etkilemiş durumda. Bloomberg, firmaya dair henüz doğruluğu kanıtlanmamış bu skandalın Renault hisselerinde yüzde 20 oranında bir düşüşe neden olduğunu duyurdu.

Renault'dan konuyla ilgili yapılan son resmi bir duyuruya göre firmanın araçlarında emisyon hilesi olmayan cihazlar kullandığından emin olmak adına Fransa'nın bazı resmi düzenleyici kuruluşlarıyla işbirliği yapıldığı belirtildi. Ancak bu işbirliğinin sonunda ne olacağı gerçek bir bilmece...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

hahahahahahha sırayla gidiyorlar

VAGBOTların komplosudur... iftira...

Avrupanın önde gelen otomotiv sanayi devleri hepsinin VW gibi sonuçları maniple ettikleri görülüyor. Yavaş yavaş dökülüyorlar, Fransız polisi baskın yapmışmış göz boyama bu nasılsa devletin cebine GSMH olarak milyarlar çoktan aktı şimdi yalandan vay bu bir skandal diye git Renault'u bas, ulan bu bizdeki ortaoyununu da geçmiş. İt itin kuyruğunu ısırır mı, aklımızla alay ettiklerini sanıyorlar.

@15 Ocak 2016 19:41 Aynen öyle. Tüm üreticiler devlete gerekli yüzdeleri verdikleri ölçüde resmi sınır ihlallerinin(Emisyon gibi)üzeri örtülüyor. BABİLON yani. Ama öyle böyle değil. Zamanında kurşunlu benzinle Dünyayı kirleten akaryakıt üreticileri gibi.

Renault dünyanın en az yakan en ekonomik motor üreticilerinden biridir. Bir skandal olacağını sanmıyorum.

yazıklar olsunki dünyayı mahvettiler... bu konu aynı aysberg gibi.. para karşılığında imzalarını satanlara yuh olsun..

Japon arabalarinda ciktimi bir hile? Sorarim size yok iste kalite budur.üç kagitci degil adamlar kaliteye bakar .

Renault Fransa'da devlet kuruluşudur...2nci Dünya Savaşında Nazilerle iş birliği ve onlara silah-araç ürettikleri gerekçesiyle, savaş sonrası şirkete el konulmuş ve bu güne kadar devlet kuruluşu olarak gelmiştir. Mirasçılar sürekli dava açmaktalar, sürekli devlet kazanmakta.

@ZiyaretBitti Peki 2000 lere kadar VW ne idi onun da tahvillerinin büyük kısmını Alman devleti elinde bulunduruyordu. VW ve Deutsche Bank, Alman devletinin vurucu gücüdür her türlü hileyi uluslararası piyasada kar adına beraber planlar sonra üç maymunu oynarlar. Fransız Renault ve Peugeot ha keza Alman High Tech sayesinde piyasada tutundular. AB içinde hep yalnız kalan Almanya, sonunda Fransa'yı son 20 yıl (Kohl+Mitterrand dönemi) kafalayarak ekonomide ortak çıkar gütmektedir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost