Bir iPhone uygulamasının öyküsü...

Artık bedava dağıtılan küçük iShoot uygulamasının arkasındaki hikaye oldukça ilginç...

Bir yazılımın hikayesi...

Ethan Nicholas... O bir programcı... Aile içinde artan sağlık harcamalarına daha fazla gücü yetmeyen ve iş yerinde de işlerinin kötü gitmesi neticesinde kendini finansal bir darboğazın içinde bulan Nicholas, kendisinden çok eşi ve küçük yaşlardaki iki küçük çocuğuna nasıl bakacağının hesaplarını yapıyordu.

Daha sonra karısı Nicole ile bir anlaşma yapan Nicholas, çocuklarının sorumluluğunun büyük bir bölümünü anneye vererek, iPhone uygulamaları geliştirmek için kolları sıvadı. 6 hafta boyunca yüksek bir tempoda çalışan ve iPhone için iShoot isimli bir oyun geliştiren Nicholas, 2008 yılının Temmuz ayında hizmete giren App Store aracılığıyla, kendi programladığı bu oyunu 2.99 Dolara satışa çıkardı. Çok geçmeden iShoot, 15.000 farklı iPhone uygulaması içinde en çok indirilen uygulamalardan biri olmayı da başardı ve Nicholas'ın da bir nevi hayatını kurtarmış oldu...

iShoot'un daha fazla kişiye ulaşmasını isteyen Nicholas ise, beklediğinin üzerinde kazanç elde ettiğini düşünerek son olarak oyunu ücretsiz olarak dağıtmaya karar verdi ve bu adımdan sonra da iShoot, iPhone uygulamaları arasında en çok indirilen ücretsiz uygulamaların bir numarası oldu.

iPhone için hazırladığı iShoot'un başarısından bir hayli memnun olan Nicholas, şimdi iShoot'ın ikinci sürümünü hazırlamak için kolları sıvamış durumda.

Okuyucu Yorumları