Mobil dünya kongresinden izlenimler

CHIP Online yayın yönetmeni Cenk Tarhan, Galaxy S5 ve fazlasına sahne olan MWC 2014'ü değerlendirdi!

Sony ve HTC Samsung'un ensesinde...

Sony ve HTC Samsung'un ensesinde...
Sony Xperia Z2 hakkında daha çok şey duyacağız

Fuarın ikinci etkileyici telefonu, Sony'nin amiral gemisi Z1'in yeni sürümü, yani Z2 idi. Her ne kadar bence biraz Samsung'un gövde gösterisinin gölgesinde kalmış olsa da, Sony çok iyi yolda. Mobil dünyada istikrarlı ve kaliteli ürünlerle yollarına devam ediyorlar. Zaten stantlarına olan büyük ilgi de bunun bir göstergesiydi. Xperia Z2'yi, Barselonda'da, MWC 2014'te deneme fırsatı bulduk. İlk söylenebilecek şey, herhalde ekranın kusursuz görüntüsü olacaktır. 5.2 inç'lik Full HD ekran, IPS LCD teknolojisi ile üretilmiş. Panelin kalitesinin yanında, ekranda ekstra etkileyici bir görüntü ile karşılaştık. Bunun nedeni ise, panelin kaltesi kadar, Sony'nin kullandığı "Live Color LCD" teknolojisi. Bu teknolojinin yardımıyla ekranda oluşturulan renkler tek kelimeyle kusursuz görünüyor. Sony'nin yeni amiral gemisi Z2 hakkındaki haberimizi ve ön incelememizi de buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Ancak çoğumuz aynen Samsung Galaxy S5'de olduğu gibi, Sony Z2'de de bir önceki amiral gemisine göre bir "kuantım sıçraması" söz konusu olmadığı konusunda birleşiyoruz. 

Telefon konusunda herkes Nokia hakkındaki yorumlarımı bekliyor, biliyorum ama araya HTC'yi de sıkıştırayım. HTC Samsung etkinliğinden hemen sonra "bu ne ki, biz Mart sonunda öyle bir modelle geliyoruz ki aklınız yerinden oynayacak, bu ürün yanında karikatür gibi kalacak" mealine gelecek bir açıklama yaptı. Bunun da altını çizeyim. Yeni HTC modeli ortaya çıkınca hep beraber inceleyecek ve değerlendireceğiz, bakalım bugün yazdığımız bu yazı o zaman ne anlama gelecek. HTC yüksekten atmış mı diyeceğiz, yoksa bir bildikleri varmış mı diyeceğiz, göreceğiz... HTC'nin fuar dosyası da işte burada.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

ya arkadaş sen gitme ya sen ne kadar yapmacık. ne kadar neyse...

@02 Mar 2014 02:00 Hayır gayet iyi.

@02 Mar 2014 02:00 barzo musun?....

Fuarın en çok ilgi çekeni xperia z2 oldu,

Bu mercedesin direksiyonu bile karizma ya..... Keşke mercedesim olsa :( ama bu model :D

Kısaca android fanısın. Nokia nın neden android telefon çıkardığını yazmayacak kadar wp,düşmanısın ben yazıyım o zaman. Nokia android telefonları asha serisi yerine çıkarıyor ona ek olarak ucuz seviye kasmayan android yapıyor meego gibi farklı bir tasarım Linux devamı gelecek bir meego ama bu ancak en pahalı telefonu 500 ü geçmeyecek sosyal ağlarda uzun süre gezmek isteyenlerin alacağı telefon olacak bu. Zaten bilinçli tüketiciler çoğu lumia ya yöneliyor çünkü biliyorlar o stabiliteyi ve market artık bayağı dolu eskisi gibi değil android i pek aratmıyor hemen hemen gerekli olan her şey var şuan telefonum da 50 den fazla yüklü uygulama var android e kur bakalım uygulama telefon menü geçişi bile yapamayacak hale gelir

@02 Mar 2014 14:38 Telefonumda şu an 50'den fazla uygulama yüklü ve AnTuTu testinde 19000 gibi bir skor alıyorum buna rağmen. Biraz Araştırırsan yeni formatlanmış ve çok az uygulama yüklü bir Samsung Galaxy S3'te bu skorun hayal olduğunu görebilirsin. Sonuç itibari ile, Androidli bir telefonun kasmasına sebep olan Android değil, telefon üreticisinin önden yüklediği uygulamalardır. O sebeple CM11 kullanıyorum hiçbir Samsung uygulaması olmadan, kasılmasız şekilde.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir