Bir Nokia efsanesinin daha sonu geldi!

Nokia, uzun zamandır göz bebeği gibi baktığı bir efsanesini daha tarihe gömmeye hazırlanıyor!

  • Melik Arslan
Ovi gidiyor, Nokia Servisleri geliyor
Artık Ovi yok, Nokia Services var.

Nokia telefonlarının vazgeçilmez uygulama ve medya mağazası olan Ovi, haritaları, mağazası ve diğer her şeyiyle kendini yeni bir isme devretmeye hazırlanıyor: Nokia Services.

Gelişen servis anlayışını yeni bir isimle duyurmak istediğini açıklayan Finlandiyalı cep devi, bu değişimin başlangıcını Temmuz ve Ağustos'ta duyuracağı yeni cihazlarıyla başlatmayı planlıyor. Dönüşümün tamamlanması ise 2012'nin sonunu bulacak.

Bu değişimin temelinde ise Nokia'nın Windows Phone 7'li olarak piyasaya sürülecek telefonlarının bu servislere uyumunu daha iyi sağlayabilmek bulunuyor.

Bu değişim isim değişikliği dışında daha başka neler getireceğini şimdilik kimse bilmiyor. Bakalım önümüzdeki aylar neler gösterecek?

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

NOKIA CLUB --> OVi --> NOKIA SEVICES :)

2015 Nokia iflasını açıkladı.

Nokia kendini iyice batırıyor böyle gereksiz hamlelerle. Şirketin bir duruşu, bir ağırlığı, bir ismi olmalı... Gözümden iyice düştü, hem de son telefonlarındaki kalitesizlik gibi etmenleri katarsak.. Bir daha ki telefonlarımın nokia olmayacağını rahatlıkla söyleyebilirim.

Değiştirsinler de umarım sadece isim değişikliğine gitmezler. Ovi Store'da arapça, farsça ya da benzeri dillerdeki yorumları görmekten sıkıldım. Ayrıca Ücretsiz tanımlamalarını da gözden geçirmeleri gerek. Zira deneme sürümü ürünleri de Ücretsiz olarak gösteriyorlar...

Nokia kendisi tarih oluyor bence

nokia bitti asla bi daha kullanmam

Toptan devretsinler daha iyi.

finlandiyalı cep devi kelimesi niye karartıldı bir ima mı var acaba :)

Zaten Ovi çıkalı daha birkaç yıl oldu ne efsanesi?

20:15 deki oviye bir kaç yıllık diyen arkadaş, Oviden önce uygulama dükkanı olarak nokianın MOSHu vardı. Müzik,pro , mail servisleri birleştirip adına OVİ demesi bir kaç yıllık . Kısacası Nokianın uygulama mağazası iphone daha piyasada yokken vardı . Nokia vakti zamanında kayserili bir CEO yapsaydı çok farklı yerlere gelirdi. Ama hep boş beleş kişiler yüzünden gittikçe batıyor. Halende CEO su piyasayı yorumlamaktan aciz yada aslında bir microsoft ajanı :))

NOKİA 1 NUMARA..

Sen de yorum yaz