Bir oyun daha yolun sonuna geldi!

Microsoft'un ardından Ubisoft da, büyük ümitlerle piyasaya sürdüğü oyununu durdurma kararı aldı!

  • Levent Öztürk
Ubisfot'tan önemli karar...

Popüler markaları temel alan bedava oyunlar, bir süre boyunca büyük bir akım haline dönüşmüştü. Ancak, Microsoft'un bu hafta Halo Online'ı Rusya için iptal ederek gösterdiği üzere, başarının garantisi bulunmamakta. Ubisoft da Microsoft'u takip ediyor ve eskiden Ghost Recon Online olarak bilinen Ghost Recon Phantoms'u kapatıyor. Gamasutra'nın belirttiği üzere bu, yayımcının 2011 yılında markete ilk adım attığı oyun idi.

Oyunun Avrupa forumlarında yazan bir nota göre oyun, beklenildiği kadar başarılı olmadığı için kapatılma kararı alındı. Ayrıca kararın kolay olmadığı ve farklı yollar bulunmaya çalışıldığı da belirtilirken, sonuç olarak oyunu sonlandırmaya ve başka projelere odaklanma kararına ulaşıldığı söyleniyor. Oyun içerisinde bol miktarda parası bulunanlar için ise kötü bir haber daha bulunmakta: Oyun içi cüzdanda bulunan paraları geri almanın hiçbir yolu bulunmamakta. Ayrıca Ubisoft, bir devam oyununun sunulmayacağını, oyuncu sayılarının açıklanmayacağını ve oyuncuların kendi oyunlarına ev sahipliği yapamayacaklarını da belirtiyor.

Sunucular 1 Aralık tarihinde kapatılacak. Başka bir deyiş ile bir süre daha oyunu oynamaya devam edebileceğiz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Ondan sonra insanlar neden soğuyorlar...

Bir oyun yapıpta bedava deyipte içinde ki en basit içerikleri bile para ile insanlara sunar ve bıkkınlık derecesinde reklamlara boğrsanız olacağı bu.

Oyunlarda içerikler paralı olmamalı görsellik parali olmalı örneğin dota gibi oyunlarda öyle

alterinatifi bulamadığım şahane bir oyun(du)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play