Bir satın alma da Microsoft'tan!

Büyük balıklar, küçük balıkları yutmaya devam ediyor. İşte Microsoft'un "yuttuğu" son küçük balık...

  • Ercan Uğurlu
Bir satın alma da Microsoft'tan!

Kısa bir süre önce Google'ın Odysee isimli fotoğraf servisini satın almasının ardından şimdi bir satın alma haberi de Microsoft tarafından geldi. Microsoft'un bir süredir ortalarda dolanan Sunrise'ı satın alacağına yönelik haberler de böylece doğrulanmış oldu. Microsoft'un Sunrise için ödediği para ise 100 milyon doların üzerinde.

Sunrise, takvim uygulaması olarak biliniyor ve halihazırda Android ve iOS platformlarında kullanılıyor. Microsoft'un satın almasıyla birlikte artık Windows Phone platformunda da yer alacak olan uygulamaya, Google+, Facebook veya kişisel e-postanızla giriş yapabiliyorsunuz. Sunrise'ın Microsoft ekosistemi için yararlı bir uygulama olacağı düşünülüyor.

Bu arada Sunrise'ın ücretsiz olarak kalacağını ve Microsoft'un, önümüzdeki aylarda Sunrise'ın gelecek planlarıyla ilgili daha fazla detay paylaşacağını da söyleyelim.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Kendi takviM uygulamasını yapmaktan aciz

@12 Şub 2015 16:07 patent davası diye bir şey var kardeşim. çakışsın bakalım başkasıyla ne oluyor

@12 Şub 2015 16:07 Bu bir taktiktir. Android ve IOS da büyüyen ve güzel firmayı satın alır. Ezer. İşlevsiz hale gelir. Böylece büyüyemez. 100 M USD çok önemli bir para değil Microsoft için.

@12 Şub 2015 16:07 kendi takvim uygulaması zaten var ve ios ile androidinkine 10 basar. MS'nin sunrise'ı alma amacı harika deneyimini ios ve android kullanıcılarına da sunmak.parmakların klavye tuşlarına dokuna dokuna düşünme yetini kaybetmişsin.

@12 Şub 2015 16:07 bence sen biraz araştırma yapmaktan acizsin. Microsoft un takvim uygulaması mevcut zaten.

@12 Şub 2015 16:07 Çok boş bir firma innovasyon sıfır

@12 Şub 2015 16:07 Coni sevenler yorumu beğenmemiş :D

@12 Şub 2015 16:07 Acizlik değil, Android ve İOS un içine sızmak...

sunrise in kendine has ozelligi var . arti yeni bi ozellik yapilir yapilmaz yasal olarak satin alinir bu ozelligi baska sirketler bi yolla satisa cikarirsa cezaya captirilir .. microsotf bu tip seyleri denedi ve gecmis bi cok ceza yerdi bu sebeple artik sain almaya devam ediyor :)

whatsapp yazmakdan aciz facebook gibimi

mac alın sıkıntı olomaz

Microsoftun bulunduğu her alanda bir art niyet vardır!

Hazırım varken yenisini yapmanın anlamı yok bence :)

Windows Düşmanı haber anlayışınıza devam, ne demek istediğimi başka teknoloji sitelerinde bu haberi okuyanlar anlar, bir haberin nasıl manipüle edilebilebileceğini de görmüş oluruz

@12 Şub 2015 19:42 Bizde bu yorumla, bir habere ne kadar da kör bir gözle bakılabileceğini görmüş olduk...

Microsoft, N-trig adlı şirketi de satın aldı.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play