Bir şok da Diablo 3'den geldi...

StarCraft 2'den sonra Diablo 3'den de şok haber: Blizzard beklenen oyunları kırpmaya devam ediyor.

Blizzard: Diablo 3'te de LAN modu yok
Diablo 3: Arkadaşlarınızla bu düşmanlara karşı savaşmak için çevrimiçi oynamalısınız.

Birkaç gün önce Blizzard, Starcraft fanlarının rahatsız edecek bir duyuru yaptı ve gerçek zamanları strateji umudunun ağ modu olmadan sunulacağını açıkladı. Şimdiyse oyun geliştiricisi aynı durumun Diablo 3 için de geçerli olacağını bildirdiler.

Aynı Starcraft 2'de olduğu gibi Diablo 3'te de sadece internet üzerinden Blizzard sunucusu Battle.net'e bağlanıp çoklu oyuncu savaşları yapılabilecek. Sebep olarak her şeyden önce korsan kopyacılara karşı duyulan korku gösteriliyor.

Diablo'da geleneksel olarak çoklu oyuncu savaşları yerel ağdan ziyade internet üzerinden gerçekleştirildiği için Blizzard'ın bu duyurusunun büyük çapta tepkiye neden olmayacağı düşünülüyor. Fakat Starcraft 2'de durum tamamen farklı: Selef sürüm şu ana kadar her LAN partisinde ve eSport turnuvasında yer aldığı için Blizzard, oyun fanatiklerinin bulunduğu forumlarda sertçe eleştirildi. Uygun bir LAN seçeneği dilekçesi şu ana kadar yaklaşık 40.000 kez imzalanmış.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

yapma blizzard yaaaaa......daha bir kaç gün önce starcraft 2 için yayınlanan haberin de altına aynı şeyin diablo 3'ün de başına gelmesinden korktuğum yorumunu eklemiştim... ağzını hayra.... aç... demişler. oof off

ok herşeyi anladık tamam eyvallah ama bu oyun ne zaman gelecek bi tarih versinler en azından önümüzü görelim

10 yıldır oyun mu yapılır inat ettim korsan alıcam emeğe falan saygı yok artık insaf 10 yıl bekletilirmi be :D

Diablo'ysa eğer, her şeye değer...

Yeni çıkaracağı oyunlara da böyle korsan karşıtı tedbirler koysa ya. Ama yeni oyunlar popüler oluncaya kadar (yani uyuşturucuya alıştırılıncıya kadar) korsana destek, daha sonra alışkanlık yapınca korsana köstek. kimse bana bu sektörün sütten çıkmış ak kaşık olduğunu iddaa etmesin. Bir de oyun içine koymaları gereken unsurları genişleme paketi diye dahasonra satmaya kalkmaları yok mu enayi gibi hissettiriyor insana kendisini.

Ben sahsen sasirmiyorum.
Blizzard'in yaptigina halk arasinda bir tarafi kalkmis derler.
Elbet iner bir gun.
Biz ne devler gorduk surunen debelenen.
Ille de bir baba yigit cikar ve Diablo II tadinda guzel bir oyun yapar.
O zaman blizzard gec de olsa oyun yaparak tanri olamayacagini anlar.

Sonunda tek oyunculu modu da kaldıracaklar ve sadece batlle.net'den oynamak zorunda kalıcaz :(

Ah şu oyunları biraz ucuza satsalar... O zaman ne firmalar ne de biz uğraşırız.

Karları düşmez ki akılları başına gelsin..

Bence çok doğru bir karar ...
Şöyle ki piyasaya çıkan her oyun onlarca lira verip alınmaya değer olmuyor ancak Starcraft ve Diablo kesinlikle istisna ...
En baştan beri 'çıksın kesin orjinal alacağım' diyordum ve alacağım da ...

Firma o kadar uğraş yapıyor, kafa patlatıyorlar, yıllarca oyunları oynanıyor. (hala diablo 2 oynuyorum) Ne yapsa yeridir. Ama hala diablo 3 ile ilgili bir gelişme yok. her zamanki gibi insanları süründürüyorlar. ama yıllarca beklediğimize değiyor. teşekkürler blizzard.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir