Bir sonraki konsollar çok mu yakında?

Hem Xbox One'ın, hem de PS4'ün işlemcisini üreten AMD'den; 2 konsol hakkında şok iddia!

  • Ertuğrul Süngü
AMD cephesi de konsollara yol verdi
Bir sonraki konsollar şimdiden merak ediliyor

Yeni nesil konsollar çoktan kendi savaşlarına başladılar. Tıpkı bir önceki nesilde olduğu gibi yine birbirleri üzerinde etki kurmaya çalışıyor, kimin daha iyi olduğunu göstermek için her fırsatta gövde gösterisi yapmaktan çekinmiyorlar.

Ancak bu şölen düşünüldüğünden biraz daha kısa sürebilir. Neden mi? Çünkü geçtiğimiz yıl Sony Computer Entertainmet'in İngiltere müdürü Fergal Gara'nın bir internet sitesine yaptığı açıklamada yeni nesil konsolların, bir öncekilere göre daha kısa ömre sahip olacağını iddia etmesi, bu yıl da AMD tarafından dile getirildi de ondan...

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen "Bank of America Merrill Lynch" teknoloji konferansı esnasında konuşan AMD'nin müdür yardımcısı ve aynı zamanda finans departmanı başkanı Devinder Kumar, yeni nesil konsolların hesaplanandan çok daha kısa süre piyasada tutunabileceğinin altını çizdi ve şu sözleri sarf etti; "Elimizde bulunan ürünlerin ömürleri çok daha kısa olacak, müşterilerimizin büyük bir kısmı şimdiden bir sonraki ürünleri merak ediyor, onun hakkında konuşuyorlar."

Pek tabi hali hazırda piyasada bulunan PS4 ve Xbox One'ın Jaguar CPU'sunu ve de Wii U'nun GPU'sunu üreten bir firmadan gelen bu şekilde bir açıklama, ziyadesiyle düşündürücü. Günümüz konsolları eskidikçe, hem Sony, hem de Microsoft hiç şüphesiz yeni konsollarının sinyallerini vermeye başlayacaklar ama öyle görünüyor ki bu işlem biraz daha erken vakitte gerçekleşebilir. Yine de unutmamak gerekiyor ki bir önceki konsol dönemi, sekiz yıl gibi uzun bir süre piyasaya hükmetmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

eğer 5 yılı geçmeden yeni ürün çıkarsa kitle gider

@13 Haz 2014 00:09 renk alternatifini farklı model derlerse...

Şu konsolların grafik kartları keşke şu dandik Amd değil de NVİDİA olsaydı...

@13 Haz 2014 00:11 tabi ya nvidia o kadar kaliteli ki sony ile Microsoft kim oluyormuş nvidia'nın yanında.

@13 Haz 2014 00:11 o hata ps2 de yapılmıştı

palavra... nvidia fanbotları bir yerinden uyduruyor... slim versiyonu yeni konsol diye kaktıracaklar diyorlar...

@13 Haz 2014 01:08 uyduruyorlar tabi ki.Hala konsollarda nvidia yerine AMD kullanılmasını hazmedemediler.Amd'yi çok sevdiğimden değil haksız yere kötülüyorlar.

Saçmalık her yıl oyuna verdiğimiz gibi konsoladamı para vereceğiz?

Konsolcular konsolunuzu alın 10 yıl oynayın artık :D

Pc gibi 2 3 senede bir yeniliyeceklermiş :D

Telefon işine dönmez umarım her yıl yeni konsol felan.

@13 Haz 2014 08:47 Onu bırak telefon işi toplama bilgisayar işine dönerse o zaman gör yaygarayı. Teknoloji muhabbeti denen bir halt kalmaz.

şirketlerden herhangi bir tanesi konsol çıkarırsa diğerleri de çıkarmak zorunda kalır. 2008 de kazuo hirai ps3 ün daha 10 yıl ömrü var demişti ama 5 yıl geçmişti ki tanıttılar ps4 ü

ŞU BULUT SİSTEME GEÇSİNLER ARTIK.

@13 Haz 2014 12:30 ms gaçiceğini açıklamışıtı

Korkmayın samsung gibi ucuz firmalar girmedikçe bu sektöre sıkıntı olmaz

amede === rezalet... daha ne beklenebilirdi ki bunlardan?...

@13 Haz 2014 18:53 nesi rezaletmiş söyle de öğrenelim

@13 Haz 2014 18:53 Doğru diyorsun, rezalet olduğu için süper bilgisayarların büyük bir çoğunluğunda tercih ediliyor veyahut PS ve XBox'da kendisine yer veriliyor. Emin ol o PS ve XBox'larda İntel kullanılsaydı fiyatlar 2000'den aşağı olmazdı. Fiyat/Performans'ta tartışmasız liderdir AMD.

Sen de yorum yaz