Bir Sony efsanesi daha ölüyor!

Sony'nin 1997 yılından beri ürettiği efsane cihaz, önümüzdedi aylarda tarihe gömülebilir!

Bir Sony efsanesi daha ölüyor!

Oyun camiası olarak ikinci jenerasyon konsolların uzun zamandır aramızda olduğundan şikayet edip duruyoruz. Peki, PlayStation'nun 1997 yılından beri aynı DualSchock kontrol cihazını ısıtıp ısıtıp önümüze sürmesinden sıkılmadık mı?

CVG'nin yaptığı bir araştırmaya göre Sony, çoktan yeni kol tasarımları üzerinde çalışmaya başlamış durumda. Özellikle Xbox 360 kontrol sisteminin açık ara gerisinde kalan DualShock'un adıysa, üzerinde çalışılan sistemlerin hiçbirisinde yer almıyor. CVG'ye konu hakkında büyük ölçüde bilgi veren isimsiz kaynağın iddialarının detayları ise gerçekten dikkat çekici. Kaynak, Sony'nin yeni kontrol cihazı üzerinde hem dokunmatik ekran, hem de biyometrik ölçme biriminin bulunacağının kuvvetle muhtemel olduğuna değinmiş durumda. Hatta sonradan üretilecek kolların oyuncunun, kalp atış hızı ve vücut ısısı gibi fiziksel özelliklerini de göstereceği hakkındaki bilgiler şimdiden ciddiyet kazandı.

Bunun haricinde Sony'nin bir diğer amacı, üreteceği yeni konsolu ve PS Vita arasında hatırı sayılır derecede bağ kurabilmek. Her ne kadar ilk çıkışında merak uyandıran, geleneksel konsol yapısını cebimizde taşımamıza imkan tanımış bir konsol olsa da Sony'nin cihaz için yeni bir pazar payına ihtiyacı olduğu bir gerçek.

İsimsiz kaynaktan gelen en önemli son dakika açıklamasıysa, Sony'nin yeni konsolunu tanıtması için ayların değil, sadece haftaları kaldığı oldu.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

"Kol bozuk" bahanelerine de çözüm olsun :D

hiiiyıııırrrrrrr!!

Xbox 360 kolundan sikayetci olani gormedim

ben Xbox 360 kullanıcısıyım.bir kinect sensör ve 2 tane joyistiğim var.kinect ve joyisticlerimden şikayet etmiyorum.son derece kullanışlılar.bence Sony'nin joyisticleri ve Move'u çok klasik ve geride kalıyor.bence bu sony'e bir-.bu adım playstation'u daha çok değerli kılabilir.

en güzel kontroller Wii'ye ait.. gamepad değil, adamlar öyle tasarlamışlarki, elinizdeki aksesuara göre şekil alıyor.. ister game pad, ister kılıç, tabanca, raket, golf sopası, direksiyon.. tamamen kullanıcıya yönelik.. istediğin gibi kullan..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir