Bir Sony efsanesinin daha sonu geldi!

Pekçoğunuzun hala piyasada olduğunu öğrenince bile şaşıracağınız bu cihaz artık tamamen tarih oluyor

Mini diskleri hatırlayan?
Üretim değil, sadece kargolama durdu

Bir zamanlar gezerken müzik dinlemek için kullanılan walkman'lerin mini diskli sürümlerinin kargolanmasının Eylül ayında bitirileceği Sony tarafından açıklandı.

Birçoğumuzun halen piyasada olduğundan bile muhtemelen haberi olmadığı MiniDisc Walkman, 1992'de piyasaya sürülmüş, cebe sığabilecek ölçüde taşınabilir bir müzik çalar görevini görüyordu. Ancak iPod'un piyasaya sürülmesinin ardından MiniDisc Walkman, popülerliğini yitirerek stokları azalmıştı. Fakat bu cihaz piyasadan tamamen kaldırılmamış ve günümüze kadar üretimine devam edilmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

yalnız bunlardaki ses kalitesi hiç bir şeyde yok,bulsam kesinlikle alırdım ama muhtemelen uzakdoğu dısında zor...

alan varki üretiliyor

Hiç duymamıştım :S

efsaneydi...

10 milyarlık dünyada itekleyecekleri birilerini bulmuşlardır mutlaka

fiyatından dolayı pek efsane olamamıştı sanırım

MiniDisk Walkman'den hiç haberim yoktu yalnız 2006 yılına kadar normal Sony Walkman kullanmıştım ve onun ses kalitesini hiçbir şeye değişmem. kaset çalıyordu ve küçücük pili vardı. o pili 2 saatlik şarz ettikten sonra 10 saat kesintisiz kaset döndürerek müzik çalıyordu. ayrıca dış taraftan bir eklentisi vardi, normal kalem pil de takabiliyordum. kendi pili ve kalem pille 45 saat kaset çalıyordu.

Satılık bir MZ-710 var bende ^^ ses kalitesi gerçekten efsane, optik girişiyle üstün kalitede kayıt yapılabiliniyor, üstelik kalem pil adaptörü de var, şarjı bitince hoooop bir pil, devam...

10 milyarlık dünyada itekleyecekleri birilerini bulmuşlardır mutlaka
----------------------------------------------------------------------

birader ne zaman 10 milyar oldu nüfus dünyada , 7milyara dayandı ..

fiyatından değilş ses kalitesinden. uzman bir kişi ipod almaz zaten .. ses kalitesi dandiktir. ama sony mp4leri kıyas yapılınca ipod dan daha kalitelidir.

Sony hep pahalı.Olmaz. Olamaz. Gerçi apple alanların kendilerinden şüphe etmesi lazım.Acaba piskolojik mi yoksa tamamen duygusal mı ? :)

ipod un nesini beğeniyorlar anlamış değilim. ses kalitesi sonynin 10 da 1i olamaz.

Ancak iPod'un piyasaya sürülmesinin ardından ------------ denilmiş ama iPod diyerekten marka vermenin ne derece mantığı var anlamadım... mp3 teknolojisi geliştikten sonra desek daha iyi olmaz mı? sanki iPod dan başka taşınabilir ses sistemi yok, mp3 mp4 bilmem ne sadece apple'ın lisanslı ürünü ve başka hiçbir marka model piyasada yokmuş gibi...

Mini disc playerlar gerçekten bir efsaneydi zamanında.Gerek ses kalitesi gerekse sağlamlık konusunda sony markasını taşıyanlar özellikle.Bunların son çıkan modelleri yurt dışında tutuldu ve emin olun daha bunları kullanan insanlar var oralarda.Şarkı aktarımı azıcık zahmetlide olsa cihazın vericeği sese her türlü değer.Ülkemizde pek tutulmadı çünkü walkman'den sonra türkiyede tutulan cihazlar mp3 destekli cd playerlar oldu.Ah o eski günler :)

Hala kullanıyorum ve kullanmaya devam edicem. Ses kalitesi mükemmel. İpod la filan kıyaslamaz. Onu da kullandım. Sony nin ucuz walkman ları kadar bile sesi iyi değil. Kaldı ki minidisk walkmanlara yaklaşmıyor bile. Keşke devam etseydi minidisk.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost