Bir sorunlu Windows 10 güncellemesi daha!

Windows 10'a gelen toplu güncelleme, şimdi de bu popüler yazılımı "bozdu!"

  • Zeynel A. Öztürk
Bir sorunlu Windows 10 güncellemesi daha!

Son günlerdeki yazılım güncellemelerinde sorun yaşayan Microsoft, bu sefer Microsoft Word 2016'yı etkileyen bir güncelleme sorunuyla karşı karşıya kaldı.

Sorun, "Toplu Güncelleştirme KB3124200" adıyla gelen Windows 10 güncellemesi içerisinde bulunuyor. Microsoft, bu güncellemenin işletim sistemi için "geliştirilmiş işlevler" sunduğunu söylüyor, dolayısıyla açıklama pek detaylı değil. Güncellemenin Word 2016'nın işlevlerini geliştirmediği açık, çünkü The Register'a göre Word'ün ayarları güncelleme sonrasında sıfırlanabiliyor.

Sorunun nedeni, Word'ün kullanıcı kişiselleştirmelerini ve makrolarını sakladığı Normal.dotm şablonunun yeniden adlandırılması. Microsoft Word grup mühendisliğinden "Rob L", Answers.microsoft.com'da bir konuya verdiği cevapta dosyanın Normal.dotm.old adıyla saklandığını söyledi. Ayarlar silinmediği için sorunun kolay bir çözümü bulunuyor. Çözüm için Microsoft forumlarındaki bu konuya göz atabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Hangi güncelleştirme sorunsuz geldi ki

Windows 10 şimdiden yamalı bohça oldu. Alfa sürümünü piyasaya sürerlerse olacağı bu.

Bu MS aynı belediye gibi. Bir yeri yaparken başka bir yeri bozuyor.

Bende ciddi bi problem sandım bırakın bu işleri

Xp candır gerisi fasafiso

@23 Aralık 2015 11:19 Windows 10 Enterprise x64 10240 (KMS piço ile etkinleştirilmiş) üzerinden gönderildi...

@23 Aralık 2015 11:19 Sana bu siteyi tavsiye ediyorum. Gerekli desteği görmediği için daha pek bir yerlere varabilmiş değil ama xp eninde sonunda ölecek ve bir daha gelmeyecek. https://www.reactos.org/ 0.4 sürüm yolda

update 100 çıkana kadar stabilite yok :)

düzelt boz düzelt tekrar boz güncellemeler boşuna çıkıyor ben hep sistem kurduktan sonra gücellemeleri yaparım sonra hiç yapmam böyle sıkıntısız kullanıyorum hem daha iyi oluyor windows güncelledikçe çöplüğe dönüyor

Çok biliyorsanız gidin siz yama yapın.. Çok büyük sorunmuş gibi birde sorun var diyorsunuz, okuyanların %97'si bu sorunun farkında bile değil ama yok Microsoft hatalı güncelleme verdi yok bilmem ne :) Geçin bu işleri..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play