Bir televizyondan ne beklersiniz?

Bir televizyona para saymadan önce nelere dikkat edersiniz? Yapılan araştırmanın sonuçları şaşırtıcı

Bir televizyondan ne beklersiniz?
LCD TV: Kullanıcılar daha çok rahat kullanıma mı dikkat ediyor?

BITKOM firmasının yaptığı bir araştırmaya göre kullanıcılar televizyon satın alırken öncelikle fiyata ve cihazın ne kadar kullanıcı dostu olduğuna dikkat ediyor.

Basit bir kullanım tüketicilerin yüzde 91'i için "önemli" veya "daha önemli". İkinci sırada ise iyi bir fiyat/performans oranı (yüzde 90) ve üçüncü sırada düşük güç tüketimi (yüzde 86) var.

Araştırmaya göre diğer satın alma kriterleri arasında ekran büyüklüğü (yüzde 82) ve cihazın diğer çevresel özellikleri (yüzde 67) var. Ayrıca tasarım, yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesi ve üreticinin markası da satın alma kararını etkileyen faktörler arasında yer alıyor.

CHIP Online Yorumu:
Peki, görüntü kalitesi nerde? Yapılan ankette bu kriterin açık bir şekilde arka planda tutulmasına şaşırdık. Deneyimlerimize göre görüntü kalitesi satın alma kriterleri arasında ilk sırada yer alır ve böyle de olmalıdır. Ancak bundan sonra fiyat/performans oranı ve kullanıma bakılmadır. Görüntü kalitesi kötüyken televizyonun çok rahat kullanılması ne işe yarar ki?

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Araştırmayı yapan kişilerin aklına gelmeyim görüntü kalitesini seçeneklerine sokmayı unuttuklarına eminim:)

aynen chip bu gibi yazılara kendi yorumlarınızı ekleyin.bunlar çok basit hatalar.
düzeltip yayınladığınız için teşekkürler

artık chip.com.tr nin cırkı çıktı reklam pazarına döndü

Editörün notu:
Yazan editör arkadaşımız araştırma sonuçlarını aktardığı haberin sonunda yorum olarak araştırmaya ağır bir eleştiri yapmışken, alta böyle bir yorum yazabilen kullanıcı kötü niyetlidir.

Sen de yorum yaz

 



CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir