Bir Windows 8 açıklaması daha!

Windows 8 satışları iyi mi; kötü mü? Yılan hikayesine dönen soruya bir cevap da ondan geldi...

  • Ender Duman
Bir Windows 8 açıklaması daha!

Şirketin yıllık Dell World konferansında konuşan kurucu ve CEO Michael Dell, Microsoft'un son işletim sistemi Windows 8'in satışlarından memnun olduklarını açıkladı. Ama Dell, Windows 8'li bilgisayar satış rakamları konusunda ayrıntıya girmedi.

Dell ayrıca CNBC'ye verdiği demeçte, "İşlerin hala PC'lerle yürütüldüğünü", Windows 8'in de önümüzdeki günlerde yaygınlaşacağını düşündüğünü belirtti: "Windows 8, PC'lerden yana heyecan duymamıza yol açtı. Dünyada 3,5 milyar PC var. İnanıyoruz ki yakında kullanıcılar işletim sistemlerini yükseltmeye başlayacak."

Microsoft'tan gelen açıklamalar da Dell'i destekler nitelikte. İşletim sistemini Windows 8'e yükselten kullanıcılarla ilgili açıklama yapan Microsoft, yükseltme eğiliminin Windows 7 çıktığında görülenden fazla olduğunu açıklamıştı. Ama satış rakamlarıyla ilgili Microsoft'tan da bir açıklama gelmedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

Steven Sinofsky Windows 8`in satışa sunulmasından 2 hafta sonra kovulduğunu açıklayayım sizler Windows 8`in durumunu anlayın! Bu arada bilgisayar kullanıcılarının bu stevelerden çektiği nedir yahu = Steven Sinofsky, Steve Ballmer, Steve Jobs

@18 Ara 2012 10:52 senin o beğenmediğin adamlar teknoloji dünyasına imzasını attı. tarihe altın harflerle adını yazdırdılar. sen ne yapabildin şimdiye kadar merak ediyorum!

@18 Ara 2012 10:52 dangalak ya :)

Windows 8 balonu inmeye başladı sanırım.Windows 8 kullanıyorum kullanışsızlık ve saçma sapan eksiklikleri var..Mesala MODERN uygulaması olan"mesajlarım"uygulamasında masaüstündeyken bana yazıldıgında uyarı alamıyorum.Ve açık arkadaşlarımı görmek için başka sokaklara sapıyorum bir köşede göstersene arkadaş!Ayrıca metro uygulamarını kapatmak yada aşagıya almak için "x" ve "-"gibi klasik işaretleri koymamak çok saçma!

windows 8 anakart satışlarını da arttırır çünkü kapat'ı bulamayan bir çok kullanıcı sinirlenip bilgisayarı, fişi çekerek kapatarak anakartı yakabilir :) bilgisayarı kurulduğu gibi kullananan milyonlarca insan var özellikle çocuk bayan yaşlı

@18 Ara 2012 11:41 anakart o şekilde yanmaz... Windows 8 göçer kalır... LinuXMint 14 kurun rahat edin...

@18 Ara 2012 11:41 fişi çekilince anakart yanmaz... o masal sadece Windows göçer...

Hiç hosuma gitmedi arkadas ya, 7 ye geri döndüm

@18 Ara 2012 12:34 aynen bende

bence windows 8'e şans tanımak gerekiyor. şimdilik mükemmel olmayabilir, hepimiz eski windows sürümlerine alışmış da olabiliriz, ama atılımlar da bu şekilde gerçekleştiriliyor. microsoft gerçekten cesur bir karar verdi. windows 7'yi biraz hızlandırıp, biraz da cilalayıp satabilirdi her zaman yaptığı gibi. bence oldukça kararlı ve hızlı bir sürüm olmuş. zamanla daha da iyileşecektir.

Şu an kullanıyorum çok güzel memnunum kapat için alt+f4 e basıyorum tamam

aslında o kadar kötü değil makyajlanmış bir Windows 7 başka da bir fark yok en azından yeni bir arayüz var Windows 7 nin içinde oda Metro imiş.Daha üzerinde çalışması gereken bir Windows 8 ama çok daha iyi olacağı şimdiden belli analogdan digitale geçiş gibi biraz sancılı olacağı kesin.

işletim sistemini hem tablete hem pc ye uyarlamaya kalkarsanız böyle saçma sapan ürün çıkar ortaya. tam bir fiyasko windows 8. artık yeni xp miz win 7 gibi.

Dayatma ile satislar artacak dogruyu söylemis magazalar Avrupada apar topar Windows 7 ile olan makineleri kaldirmaya basladi ilginc olanda windows 8 bakan kisiler direk vazgeciyor elbette alanlarda var ama alan kisilerde sonradan pisman oluyor.

Performansı Windows 7 ile aynı arayüz farklı sadece gibi geldi bana. Bu yüzden yeni xp'miz Windows 7 olacak gibi görünüyor.

Sizlerin windows 8 i yavaş görüp win7 ye geri dönmenizin sebebi release preview kullandığınız için. internette herhangi bir sitede orjinal pro sürüm yok var ama bunların hepsi deneme dir. o yüzden hatalı olabiliyor release preview (deneme sürümünü) indirip aman bilgisayarım bozuldu aman çok yavaş deyip boş konuşacağınıza orjinal pro sürümü satın alın o zaman hızlımı deyilmi anlarsanız boş boş konuşuyorsunuz windows 8 in orjinal sürümü satın alan insanların hepsi kullanışlı ve çok hızlı olduğunu söylüyor.

yeni laptop aldım ve Windows 8 yüzünden hayattan soğudum bu ne Allah aşkına ya,anlayamadım birde yavaş ve donuyor! windows8i kaldırma için ne yapmalıyım format mı attırmalıyım?

@22 Ara 2012 04:22 kendi işini kendin yap önce kurulum diskini yazdır... sonra onunla başlat... görünce çözersin...

bilgisayarınızın konfigürasyonu aynı ise performans win7 ve win8'de aynı, sadece ilk defa windows 8 kurulduğu zaman taze formatlanmış bilgisayarın verdiği hızlı çalışma hissi kullanıcıları windows 8 daha hızlıymış yanılgısında bırakıyor. dokunmatik ekranınız olmadığı sürece masaüstünde kullanılması kullanışsız bir işletim sistemi olmuş windows 8.

windows 8 yüzünden 1 tatil günü boşa gitti

8 de java çalışmıyor akrobat çalışmıyor windovsa sorulduğunda uyum çalışması yapılıyor der ama ne zaman 8 atıp 7 ye döndükten sonra mı?

@11 Mar 2013 13:26 Sen neyin kafasını yaşıyorsun, hangi 8'i kullanıyorsun? windows 8 mükemmel bir işletim sistemi, senin gibi acemilerin değerlendirmesine mi kaldı?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play