Bir Windows özelliği tarihe karıştı!

Windows 7'den bu yana sahip olduğumuz özellik, Microsoft tarafından sessiz sedasız "budandı!"

Bir Windows özelliği tarihe karıştı!

Windows 7 çıktığında bizlere "dinamik temalar" adında yeni bir duvar kağıdı işlevi sunmuştu. Bu temalar, bir RSS beslemesi yoluyla otomatik olarak güncelleniyor, böylece masaüstünüz belirli aralıklarla değişiyordu.

Ancak Microsoft, herhangi bir uyarı yapmaksızın dinamik temalar sunmayı ve bu temalara sunduğu desteği bitirdiğini açıkladı. Microsoft web sitesinden artık herhangi bir dinamik tema indirmek mümkün olmadığı gibi, bu temaların bağlantılarına tıkladığınızda sözkonusu temanın "emekli olduğu" mesajını alıyorsunuz.

Microsoft, 2009'dan bu yana belirli dinamik temalar yayınlamıştı. Son olarak yayınladığı tema ise Ağustos 2013'te hizmete sunulan Sky temasıydı.

Konu hakkında açıklama için Microsoft'a başvuran WindowsObserver, yetkiliden şu cevabı almış: "RSS temaları Windows.com'dan verimlilik için kaldırıldı. Temaları bilgisayarına indiren müşteriler onları tutabilirler, ancak yeni resimler almayacaklar."

Dinamik temalar artık Microsoft tarafından sunulmasa da firmanın Bing Desktop programı, her gün yeni bir duvar kağıdı almanıza izin veriyor. Program, masaüstünüzü bing.com'da yer alan duvar kağıdıyla otomatik olarak yeniliyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Kısacası Windows özelliklerini budayarak hem daha hızlıymış gibi görünmeye çalışıyor hem de bing ile sizi kendi eklentilerine mahkum bırakmaya çalışıyor. Windows 7'den sonra gelen bu budama işlemine son verilmesini istiyorsanız siz de Windows 8.X serilerine geçmeyi red edin ve teknolojinin gerilemesine bir dur deyin ! Bilgisayarları hızlandıracak olan yeni işlemciler ve yeni veri teknolojileridir. Yoksa bu mantıkla "Öğrenciler olmasa milli eğitim ne kadar rahat olurdu" diyen bakanlar gibi olur halimiz... Size verilenle yetinmeyin,daha fazlasını- paranızın tam karşılığını isteyin !

dinamik tema istiyorsanız windows dreamscene kurun hareketi görün.

Bu işlevi isteyenlere Pulse.codeplex i tavsiye ederim Wallpaper.cc deki kaliteli Wallpaperları istediğiniz anahtar Kelimelere göre indiriyor ve uyguluyor

Şu ana kadar yayınlanmış temaları indirebiliyorsunuz

Ben indirdim :D mobilden girerseniz indirebiliyorsunuz

Şu ana kadar yayınlanmamışları ve Diğerlerini nereden indiriyoruz. İndiriliyor demeyin. Lütfen Link verin.

mağazadaki backgrounds walpapers hd uygulaması yeterli oluyor zaten artık temalara gerek yok bence.

Stardock DeskScapes kullanıyorum kafam rahat :-D

Böyle giderse gelecek windowslar win98 gibi olacak sürekli görselliği düşürüp hızlıymış gibi gösteriyorlar.

Kendiniz monitör durumunuza göre fullhd 1440*900 vs duvarkağıtları indirip yapabilirsiniz zaten. Herşey bu kadar otomatiğe bağlandı yakında öyle durduğumuz yerden olacak herşey. Bilgisayarlar akıllandıkça insanlar aptallaşıyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir