Bir zamanların internet devi, teklif bekliyor

Parlak günlerini çoktan geride bırakan internet devindeni olası alıcılara "teklif bekliyorum" mesajı

  • Cenk Atlı
Bir zamanların devi Yahoo, satışa çıkıyor!

Yahoo CEO'su Marissa Mayer, son yıllarda sıkıntılı zamanlar geçiren firmayı ayağa kaldırmak için elinden geleni yapsa da, öyle görünüyor ki şirket genel olarak halen toparlanmış değil. Yahoo'nun piyasa değeri oldukça yüksek olsa da bunda en büyük payın Alibaba'ya ait olduğunu söylemek mümkün.

Durumu daha fazla böyle devam ettirmekte zorlanan Yahoo yönetimi ise, Wall Street Journal'da yer alan habere göre çareyi şirketin bütün hisselerini satışa çıkarmatka buldu. Buna göre, olası alıcılara gönderilen mektupta, Yahoo'nun 11 Nisan'dan itibaren ön teklifler talep ettiği belirtiliyor. Söz konusu kararın yalnızca bazı birimler için mi yoksa aralarında Yahoo Japan ve Tumblr ve Flickr gibi web hizmetlerinin de yer aldığı bütün bir grup için mi alındığı ise henüz net değil.

Yahoo'nun potansiyel alıcıları henüz gizemini korusa da, söylentiler AT&T, Verizon ve Comcast tarafında ağırlık kazanıyor. Recode'da yer alan bir haberde ise, tamamen satın almaya sıcak bakmasa da, Microsoft'un bu satın almayla ilgilendiği belirtiliyor. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Google`ın Amerika pazarında ikincilikten kurtulamamasına sebep olan ve yıllarca süren ceo krizine rağmen Amerika pazarında birinciliği Google`a kaptırmayan koskoca devi resmen bizleri aptal yerine koyan senaryo ile ne hale getirdiler! Yıllarca süren ceo arayışı krizine rağmen Yahoo Amerika pazarında birinci kalıyor sonra eski Google çalışanı Yahoo ceo`su oluyor ve o günden itibaren Yahoo düşüşe geçiyor, büyük para getiren bütün hizmetlerden el çekme abuk sabukluğu yaşatılıyor ve şimdi satışta!

Yahoo Search Amerika pazarında 1. sırada ve milyarlarca dolar para kazanıyor, ve Marissa Mayer ceo olduktan sonra Yahoo`ya hiçbirşey yapmadığı gibi durup dururken Yahoo Seach hizmetinde Yahoo`yu Microsoft`la anlaşma yaptırıyor ve Yahoo aramalarında Bing arama sonuçlarını gösteriyor yani alenen Yahoo`yu zorla arama pazarından çıkardılar. sizleri böyle salak oyunlarla ne kadar aptal yerine koyduklarını görün. ne kaybettik: yaptığım aramalarda google`da bulamadığımı her zaman yahoo`da bulmuşumdur

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play